S 27.02.2021.

No sestdienas Rīgā samazina sabiedriskā transporta reisu skaitu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu un izsludinātās ārkārtas situācijas laikā būtiski samazinājies "Rīgas satiksmes" pasažieru skaits, tādēļ no šodienas tiks samazināts sabiedriskā transporta reisu skaits.

Kā aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas satiksme" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane, uz laiku, kamēr ir noteikti ierobežojumi, tiks samazināts reisu skaits laikos, kad ir būtiskākais pasažieru kritums.

Tāpat kā līdz šim uzņēmums primāri maršrutā norīkos garos transporta līdzekļus, kā arī "nepārtraukti sekos līdzi pasažieru plūsmai" sabiedriskajā transportā un nepieciešamības gadījumā norīkos papildus transporta līdzekļus.

Visi jaunākie "Rīgas satiksmes" transporta līdzekļi ir aprīkoti ar automātiskām pasažieru skaitīšanas sistēmām, tādējādi brīdī, kad transporta līdzekļa salons sasniedz 50% piepildījumu, dispečeri saņem signālu, kas dos iespēju operatīvi reaģēt un norīkot papildus transporta līdzekli.

Lēmumu par sabiedriskā transporta reisu salāgošanu ar pasažieru plūsmām, kā arī iespējamiem risinājumiem "Rīgas satiksme" ir pārrunājusi arī ar Slimību profilakses un kontroles centru, kā arī turpmāk konsultēsies dažādu jautājumu risināšanā.

"Rīgas satiksme" septembrī būtiski palielināja sabiedriskā transporta reisu skaitu, nodrošinot sabiedriskā transporta izlaidumu gandrīz tādā pašā līmenī, kā 2020.gada sākumā vēl pirms Covid-19 situācijas. Taču patlaban pasažieru plūsmas decembrī, salīdzinot ar septembri, ir samazinājušās par vairāk nekā 40%. Savukārt, salīdzinot datus ar 2019.gada decembri, kritums ir par 49%.

"Rīgas satiksme" aicina nestrādājošos pensionārus, kā arī citas pasažieru kategorijas, kuras pārvietojas sabiedriskajā transportā ar 100% atlaidi, izmantot sabiedrisko transportu dienas laikā, kad pasažieru plūsmas ir nelielas.

Atsevišķi maršruti, kuros pasažieru plūsma ir zema, tiks slēgti, piemēram, 4z, 35., 38., 59. autobusa maršruts, 3. un 9. tramvaja maršruts. Savukārt 57. autobusa maršruts, 1., 11., 12. un 13. trolejbusa maršruts tiks slēgti brīvdienās.

Pasažieriem, kuri iegādājušies mēneša biļetes slēgtajos maršrutos, atļauts tās izmantot paralēli braucošos "Rīgas satiksmes" maršrutos braucienu nereģistrējot.

Pagaidu sabiedriskā transporta kustības saraksti tiks izvietoti pieturvietās un būs atšķirīgi no pastāvīgajiem kustības sarakstiem, jo tiks drukāti uz dzeltena papīra. "Rīgas satiksmes" darbinieki ir uzsākuši sarakstu nomaiņu pieturvietās, taču ņemot vērā lielo apjomu jauno pagaidu kustības sarakstu izvietošana var aizņemt pāris dienas.

Aktuālākās ziņas