Tukumā iedzīvotāji vēsta par teju pusmetru dziļu sniegu

FOTO: Kazantseva Olga/shutterstock.com

Turpinoties snigšanai, sestdien Tukumā sniega dziļums palielinājies līdz 47 centimetriem, mikroblogošanas vietnē "Twitter" ziņo vietējais iedzīvotājs Normunds Lamberts.

Meteoroloģiskā informācija apstiprina, ka pēdējās diennaktīs visvairāk snidzis Tukuma, kā arī Engures, Jaunpils, Dobeles un Jelgavas novadā. Šajā reģionā plašu teritoriju klāj vairāk nekā 30 centimetrus dziļš sniegs.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem pēdējā diennaktī sniega segas biezums ievērojami pieaudzis arī visā Kurzemē, daudzviet pārsniedzot 15 centimetrus.

Plānākā sniega sega novērojumu stacijās ir 5-7 centimetri Daugavpilī, Priekuļos un Liepājā. Valsts austrumu pierobežā saglabājas līdz 25 centimetriem bieza sniega kārta. Visvairāk sniega novērojumu tīklā ir Kalnciemā un Dobelē, kur piektdien sniega segas biezums pārsniedza 30 centimetrus un stiprās snigšanas dēļ radās grūtības ar tālāku sniega dziļuma noteikšanu.

Pēdējās dienās Kurzemē, Zemgalē un Jūrmalas pusē uzsnigušais sniegs ir viegls un gaisīgs, tādēļ jau pirms atkušņa iestāšanās gaidāma būtiska sniega sablīvēšanās un sniega segas biezuma samazināšanās.

Atkusnis, kas Latvijā gaidāms no nākamās nedēļas vidus, izraisīs straujāku sniega segas saplakšanu.

Saskaņā ar LVĢMC datiem Rīgas centra novērojumu stacijā ir 13 centimetrus bieza sniega kārta, bet atbilstoši iedzīvotāju mērījumiem pilsētu sedz vidēji 20 centimetrus biezs sniegs.