FOTO UN VIDEO ⟩ Navaļnijs atgriezies Krievijā

FOTO: AFP/SCANPIX

Krievijas aviokompānijas "Pobeda" lidmašīna, uz kuras klāja ir Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, svētdienas, 17. janvāra pēcpusdienā izlidojusi no Berlīnes uz Krieviju. 

Lidsabiedrības "Pobeda" pasažieru lidmašīnai ar Navaļniju bija jānosēžas Maskavas Vnukovas lidostā, taču neilgi pirms nosēšanās tā tika novirzīta uz Maskavas Šeremetjevas lidostu.

Kā pavēstīja "Pobeda", tās trīs reisi pārvirzīti uz Šeremetjevas lidostu, jo Vnukovas lidosta tehnisku iemeslu dēļ slēgta. "Telegram" kanāls "Baza" ziņo, ka Vnukovas lidostā salūzusi sniega novākšanas tehnika.

Vnukovas lidostā svētdien tika pastiprināti drošības pasākumi un aizturēti vairāki Navaļnija līdzgaitnieki.

Krievijas Federālais sodu izpildes dienests (FSIN) ceturtdien apstiprināja medijos izskanējušās ziņas par Navaļnija izsludināšanu meklēšanā un spers soļus viņa aizturēšanai.

Runa ir par tā dēvēto "Yves Rocher" krimināllietu. Tās rezultātā Navaļnijam tika piespriesti trīsarpus gadi nosacīta cietumsoda.

FOTO: Reuters/ScanPix

FOTO: AFP/SCANPIX

Starp reisa pasažieriem ir daudz žurnālistu. Žurnālisti lielā skaitā bija sapulcējušies arī Berlīnes lidostā.

Ļoti iespējams, ka Navaļnijs pēc ierašanās Maskavā tiks aizturēts. 

Kā ziņots, Krievijas Federālais sodu izpildes dienests (FSIN) ceturtdien apstiprināja medijos izskanējušās ziņas par Navaļnija izsludināšanu meklēšanā un spers soļus viņa aizturēšanai. 

Runa ir par tā dēvēto "Yves Rocher" krimināllietu. Tās rezultātā Navaļnijam tika piespriesti trīsarpus gadi nosacīta cietumsoda. 

Vnukovas lidostā svētdien pastiprināti drošības pasākumi pirms gaidāmās opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atgriešanās Krievijā. Navaļnijs aicinājis savus atbalstītāju satikt viņu lidostā.

Vnukovas lidostā ceturtdienas pēcpusdienā aizturēti vairāki Navaļinija līdzgaitnieki, kas lidostā ieradušies viņu sagaidīt. 

Aizturēti Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda pārstāvji Ļubova Soboļa, Ruslans Šavedinovs un Anastasija Kadetova, kā arī Navaļnija palīgs Iļja Pahamovs. Tāpat aizturēts opozīcijas aktīvists Konstantīns Kotovs, jurists Aleksejs Molokojedovs un laikraksta “Novaja gazeta” korespondents Vlads Dokšins. 

"Pobeda" lidmašīna, ar kuru Navaļnijs lido uz Krieviju

FOTO: AP/Scanpix

Navaļnijam pērnā gada 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, un ar saindēšanās simptomiem viņš nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā.

22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, kā arī Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija.