Merkele un federālo zemju premjerministri gatavojas pagarināt karantīnas režīmu

FOTO: EPA/Scanpix

Vācijas kanclere Angela Merkele un 16 federālo zemju premjerministri otrdien, domājams, pagarinās karantīnas režīmu, kas noteikts cīņa pret jauno koronavīrusu.

Nākamās sarunas par turpmāko rīcību cīņā ar pandēmiju sākotnēji bija plānotas 25.janvārī, jo pašreizējie ierobežojumi ir spēkā līdz mēneša beigām.

Taču, pastāvot bažām par jaunajiem lipīgākajiem koronavīrusa paveidiem, no kuriem vairāki jau ir sasnieguši Vāciju, Merkeles un federālo zemju līderu tikšanās tika pārcelta uz šodienu.

Vācijā ir slēgtas skolas, veikali, kas nepārdod pirmās nepieciešamības preces, bāri, restorāni un kultūras iestādes, un kopš novembra ierobežojumi ir pakāpeniski pastiprināti.

Vācijā cilvēkiem atļauts tikties tikai ar vienu cilvēku no citas mājsaimniecības.

Merkeles preses sekretārs Štefens Zeiberts pirmdien paziņoja, ka redzamas pirmās pazīmes, kas liecina par jauno inficēšanās gadījumu pieauguma līknes izlīdzināšanos, taču jauno gadījumu skaits joprojām ir pārāk liels.

Vācijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vairāk nekā diviem miljoniem cilvēku, no kuriem 46 633 ir miruši, liecina Roberta Koha institūta publiskotie dati.

Merkele un federālo zemu premjeri šodien, domājams, apspriedīs jaunu ierobežojumu ieviešanu, tostarp, obligātu strādāšanu no mājām, ja tas ir iespējams, un prasību valkāt FFP2 maskas veikalos un sabiedriskajā transportā.

Stingrāki noteikumi attiecībā uz masku valkāšanu šonedēļ jau tika ievesti Bavārijā.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!