Pk 7.05.2021.

"Lūdzu, nezaudējiet šo cieņu." Tramps atvadu runā vēl jaunajai administrācijai panākumus

FOTO: EPA/Scanpix

Aizejošais ASV prezidents Donalds Tramps dienā pirms Džo Baidena inaugurācijas par jauno prezidentu nāca klajā ar atvadu runu, kurā sacīja, ka lūgs Dievu par jaunās administrācijas panākumiem.

"Šonedēļ mēs inaugurējam jaunu administrāciju un lūdzam Dievu par tās panākumiem, saglabājot Ameriku drošu un pārtikušu," teica Tramps gandrīz 20 minūtes garajā videoierakstā. "Mēs arī gribam, lai tai veiktos."

Nākot klajā ar šo reto labas gribas žestu attiecībā pret jauno prezidentu, Tramps ne reizi nenosauca Baidena vārdu. 

Tramps nav atzinis savu sakāvi ASV prezidenta vēlēšanās 3.decembrī un ir turpinājis izteikt nepamatotus apgalvojumus par krāpšanos tajās. Viņa atbalstītāji 6.janvārī iebruka ASV Kapitolijā, pārtraucot abu Kongresa palātu kopīgu sesiju, kas tika rīkota Baidena vēlēšanu uzvaras apstiprināšanai.

"Visus amerikāņus šausmināja uzbrukums mūsu Kapitolijam," Tramps sacīja savā video, piebilstot, ka politiska vardarbība "nekad nevar tikt pieciesta".

Tramps atvadu runā arī slavēja savas administrācijas sasniegumus, tostarp nodokļu samazināšanu, robežasapsardzes pastiprināšanas pasākumus un panākumus ārpolitikā.

"Pasaule mūs atkal ciena, lūdzu, nezaudējiet šo cieņu," Tramps acināja jauno Baltā nama administrāciju.

"Kamēr es gatavojos nodot varu jaunai administrācijai trešdien dienas vidū, es gribu, lai jūs zinātu, ka mūsu iesāktā kustība ir tikai sākums - nekas līdzīgs tai nekad nav bijis," sacīja Tramps. 

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!