Pk 5.03.2021.

Džonsons: Ir "dažas liecības", ka jaunais koronavīrusa paveids ir nāvējošāks

FOTO: AFP / Scanpix

Ir "dažas liecības", ka jaunais koronavīrusa paveids, kurš sākotnēji tika konstatēts Lielbritānijā, ir ne tikai lipīgāks, bet arī nāvējošāks, piektdien paziņoja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.

"Tagad arī šķiet, ka ir dažas liecības, ka jaunais variants (..) varētu būt saistīts ar augstāku mirstības līmeni," preses konferencē Dauningstrītā pavēstīja Džonsons.

Datus izvērtējuši zinātnieki no Jauno elpceļu vīrusu draudu konsultatīvās grupas.

Tomēr visas liecības šobrīd ir sākotnējā izpētes stadijā.

Lielbritānijas valdības vecākais zinātniskais padomnieks Patriks Valanss sacīja, ka jaunais paveids varētu būt par aptuveni 30% nāvējošāks, taču viņš uzsvēra, ka pašlaik pieejami tikai nepilni dati.

Pēc viņa teiktā, tiek prognozēts, ka 60 gadus vecu vīriešu vidū mirstība pēc inficēšanās ar oriģinālo koronavīrusu ir desmit no tūkstoša.

Taču ar jauno paveidu šis rādītājs palielinās līdz "13 vai 14".

"Līdzīgu riska pieaugumu var redzēt arī citās vecuma grupās," piebilda Valanss.

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) ceturtdien aicināja Eiropas valstis gatavoties tuvāko nedēļu laikā izvērst stingrākus pasākumus un paātrināt vakcinācijas kampaņas, ņemot vērā riskus, ko rada koronavīrusa lipīgāko paveidu izplatīšanās.

Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm "ir jārēķinās ar Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu, ņemot vērā variantu ar palielinātu pārnesamību pakāpenisko izplatību un iespējamo dominēšanu", teikts ECDC jaunākajā ziņojumā.

"Galvenais vēstījums - tuvāko nedēļu laikā gatavoties reaģēšanas pasākumu ātrai stingrības eskalācijai, lai garantētu veselības aprūpes jaudas un lai paātrinātu vakcinācijas kampaņas," norādīja ECDC.

Izplatīšanās "ātrums un mērogi" būs atkarīgi no preventīvo pasākumu līmeņa un konsekvences pieturoties pie šiem pasākumiem.

Apvienotajā Karalistē identificēti 16 800 Covid-19 vīrusa lipīgākā, Lielbritānijā sākotnēji konstatētā varianta gadījumi, bet vēl 2000 - 60 citās valstīs, arī 23 ES un EEZ valstīs.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!