Apgrūtināta gājēju un transportlīdzekļu pārvietošanās. Gaidāmās stiprās snigšanas dēļ rīdziniekus aicina ievērot piesardzību

Pirmais sniegs Rīgā.

FOTO: Oskars Lūsis/TVNET

Tuvākajās dienās gaidāmās stiprās snigšanas laikā Rīgas iedzīvotāji ir aicināti ievērot piesardzību, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Kā skaidro pašvaldībā, saskaņā ar sinoptiķu prognozēm otrdien un trešdien būs spēcīga snigšana un brāzmains vējš, kas ievērojami apgrūtinās gājēju un transportlīdzekļu pārvietošanos. Tāpēc pašvaldība aicina iedzīvotājus ievērot īpašu piesardzību, kā arī ziņot par bedrēm vai peļķēm uz brauktuves un nenotīrītām ietvēm.

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka darba gatavībā ir visas 50 ziemas tehnikas vienības, kā arī 11 ūdens sūknēšanas mašīnas, kas paredzētas vietām, kur sniega kušanas laikā veidosies lielas peļķes.

Autovadītāji tiek brīdināti, ka, saglabājoties mainīgiem laikapstākļiem un atkusnim mijoties ar salu, uz brauktuvēm var veidoties bedres, īpaši vietās, kur ir nolietots ielas segums. 

Spēcīgu nokrišņu laikā bedru pamanīšana var būt īpaši apgrūtināta. Lai bedres mazinātu, tiek veikta to apstrāde ar auksto asfaltbetonu, kura iedarbība ir piemērota ziemas apstākļiem un mainīgai gaisa temperatūrai.

Par bedru un lielu peļķu veidošanos, gan arī vietām, kur ir nepieciešama sniega tīrīšana, iedzīvotāji aicināti ziņot Satiksmes vadības centram (SVC) uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 3600. 

Intensīva snigšana un spēcīgs vējš sāksies otrdien un saglabāsies līdz pat trešdienai. Prioritāri tiks tīrītas maģistrālās ielas, tilti, pārvadi, veloinfrastruktūra un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, kam seko mazākas nozīmes jeb rajona ielas. 

Apgrūtināti braukšanas apstākļi var veidoties visā Rīgas teritorijā, tomēr īpaši sarežģīta izbraukšana tuvāko dienu laikā būs tieši uz mazākas nozīmes ielām. 

Paredzēts, ka sniegputeņa laikā brauktuvju un veloinfrastruktūras tīrīšana un apstrāde dienas laikā tiks veikta vismaz trīs reizes. Turklāt paredzēts, ka visas 50 ziemas tehnikas darbu turpinās arī nakts stundās.

Autovadītāji tiek aicināti savlaicīgi plānot maršrutus, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Savukārt sabiedriskā transporta pasažieriem jārēķinās, ka var veidoties autobusu, trolejbusu un tramvaju kustības novirzīšanās no grafika.