VIDEO ⟩ Filmu cienīgi kadri Pierīgā - Covid-19 pacients izbēg no patversmes un izraisa iespaidīgu avāriju ar zagtu auto

FOTO: Ekrānuzņēmums no "Degpunktā" sižeta

Bēgšana no Covid-19 slimnieku izolatora, auto zādzība, bēgšana no neskaitāmām policijas ekipāžām un asinsstindzinoša avārija. Tas viss noticis pusstundas laikā kāda galvaspilsētas bezpajumtnieka "izpildījumā", vēsta raidījums "Degpunktā".

Pirmdien, vienu no Maskavas ielas 208. nama jeb Rīgas vīriešu patversmes logiem sedz koka plāksne, bet turpat vēl tagad redzamas izsista stikla lauskas. Nama pastāvīgie iemītnieki, dzirdējuši, ka tās esot sekas, kādam ārkārtīgi neparastam notikumam, taču tā kā aiz šiem logiem ir Covid-19 slimnieku izolators – īstas skaidrības vietējiem nav.

Sastaptais patversmes iemītnieks sacīja, ka skaidri neko nezin. "Tā, kaut ko pa ausu galam dzirdēju. Nu, kāds no izolatora notinies un nozadzis mašīnu," raidījumam "Degpunktā" sacījis patversmes iemītnieks. 

Kā izrādās, stāsts sācies jau sestdien, plkst. 12.26, kad gaišā dienas laikā, loga rūtij izbiris stikls – to no iekšpuses izsitis kāds sasirgušais, bezpajumtnieks ar Covid-19 pozitīvu testu, kurš jau kopš 19. janvāra atradies sava veida "ieslodzījumā". Pēc izlaušanās vīrietis devies "Lido" virzienā un apsargi nodevuši šo informāciju policistiem.

Taču, lai arī policijas auto bijis turpat līdzās, bēglim izdevis veikli noslēpties no inspektoru acu skatiem – kā atklājies, vēlāk noskatoties video ierakstus, aizbēgušais glābiņu atradis netālu esošajās tūjās, bet policisti, to nepamanot devušies Krasta ielas virzienā – kur likumsakarīgi, nevienu tā arī nenotvēra.

Mirkli vēlāk saņemta informācija, ka bēglis iekāpis vienā no darbinieku automašīnām, kas stāvējusi ar ieslēgtu dzinēju, un aizbraucis prom.

15

Par notikušo nekavējoties tika ziņots Valsts policijai un automašīna izsludināta meklēšanā.

Tikmēr baltais "Audi" jau traucies ārā no galvaspilsētas. Pirmā aizķeršanās tam fiksēta Salaspilī, kur uz šosejas auto sabojājis vairākus citus braucamrīkus un no notikuma vietas aizlaidies.

Policistiem, aptuveni nojaušot, kurp šoferis varētu doties uz lielceļa pusi nosūtītas vairākas ekipāžas – viena pārkāpēju gaidījusi pie Ķeguma, savukārt otra, uzsākusi ceļu no Ogres.

Autovadītājs tika pamanīts Ogres centrā un sākās pakaļdzīšanās, kas gan neturpinājās ilgi jo jau pēc dažām minūtēm viņš iebraucis pretējā joslā un sadūries ar "Subaru" vieglo auto, kas atsitās pret vēl vienu uz ceļa esošu spēkratu.

Neprātīgā stūrētāja "lidojumu" piefiksējušas arī video kameras, kad baltais "Audi Q7" lielā ātrumā ietriecies priekšā braucošā "Audi 80" un aizstūmis to, līdz abi apstājās laukā.

Aizdomīgos trokšņus un kņadu uz šosejas, tobrīd pamanījuši arī blakus mājas iedzīvotāji, kuri tikai pirms desmit minūtēm, bija atgriezušies no veikala. Viņiem paveicies netrāpīties bēgošā šofera ceļā.

Kā "Degpunktā" noskaidroja neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, notikuma vietā strādājušas četras mediķu brigādes un kopumā palīdzība sniegta četriem cilvēkiem.

Diviem no cietušajiem, pieticis vien ar mediķu apskati un brūču apkopšanu, taču divi no ievainotajiem, vidēji smagā stāvoklī nogādāti slimnīcā.

Kā norāda Valsts policijas pārstāvis, šobrīd, pret aizturēto 56 gadus veco vīrieti ir ierosināti divi kriminālprocesi – viens par automašīnas zādzību, savukārt otrs par nodarījumiem ceļu satiksmē.

Kārtības sargi lūdz atsaukties ikvienu, kuram ir foto vai video materiāli, kas saistīti ar šo notikumu, vai jebkāda cita informācija, kas varētu noderēt izmeklēšanas gaitā.

Video: Raidījuma "Degpunktā" sižets