Pk 5.03.2021.

Ar Covid-19 inficējies cilvēks 23. janvārī ar autobusu braucis no Baltinavas uz Rīgu. Pārējiem pasažieriem jānovēro veselība

Autobuss. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Tero Vesalainen/Shutterstock.com

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 23. janvārī braucis ar autobusu Baltinava – Viļaka – Balvi- Gulbene- Rīga (AS "Nordeka" reisa nr. 7912), plkst. 3:18 no pieturas Litene līdz Rīgas autoostai.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajā maršrutā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli.

Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar COVID-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, varēs savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Līdz 7. februārim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.