Ņem vērā! ⟩ Brīdina par noziedzniekiem, kas "DPD Latvija" vārdā mēģina izkrāpt norēķinu karšu datus

Iepirkšanās internetā. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Shutterstock

Fiksēti vairāki krāpnieciski gadījumi, kur, izmantojot viltus interneta vietni, kas šķietami atgādina uzņēmuma "DPD Latvija" mājas lapu, krāpnieki aicina iedzīvotājus sniegt norēķinu karšu datus par pirkuma starpniecību internetā. "DPD Latvija" vērš uzmanību, ka nepiedāvā šāda veida pakalpojumu interneta vidē un aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, bet, saskaroties ar krāpniecības mēģinājumu, nekavējoties vērsties Latvijas Valsts policijā.

Iedzīvotājiem tiek nosūtīta viltus interneta vietnes saite, kas vizuāli šķietami atgādina "DPD Latvija" interneta mājas lapu, aicinot iedzīvotājus ievadīt norēķinu kartes datus, lai saņemtu apmaksu par preci attālināti. Tādējādi krāpniekiem ir iespēja piekļūt personu norēķinu karšu datiem un finanšu līdzekļiem.

"DPD Latvija" vērš uzmanību, ka nenodrošina attālinātu pirkuma starpniecības pakalpojumu interneta vidē, kā arī aicina drošības nolūkos vienmēr pārbaudīt interneta vietnes adresi, kas tiek atvērta.

Uzņēmums norāda, ka konkrētajā krāpniecības shēmā tiek izmantotas vairākas viltus adreses, piemēram, "lv-express-safe.xyz", "lvdpd-safe.xyz", kurām nav nekādas saistības ar "DPD Latvija".

Tāpat "DPD Latvija" vērš uzmanību, ka visu aktuālo informāciju par uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem un jaunumiem, uzņēmums izziņo savos oficiālajos komunikācijas kanālos - interneta mājas lapā un sociālo mediju kontos.

Uzņēmums aicina iedzīvotājus, kuri saņēmuši šādus viltus paziņojumus, nekavējoties ziņot par šiem gadījumiem policijai.

Saistībā ar konstatētajiem krāpniecības gadījumiem uzņēmums "DPD Latvija" jau ir sazinājies ar informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju "Cert.lv" un vērsies drošības sargājošajās institūcijās turpmākai krāpniecisko darbību novēršanai.

Redaktors iesaka