Sv 7.03.2021.

Kariņš: Pašvaldībām ir būtiska loma Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pirms tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Pašvaldībām ir būtiska loma Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanā, šodien Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domes sēdē uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Politiķis atzinīgi vērtēja pašvaldību vadītāju vērtējumus un priekšlikumus vīrusa apkarošanai.

Ministru prezidents uzsvēra, ka Covid-19 izplatības mazināšanā svarīgākie jautājumi ir vakcinācijas process, ierobežojumu īstenošana un atbalsta sniegšana iedzīvotājiem, kā arī uzņēmējiem.

Kariņš informēja pašvaldību vadītājus, ka ceturtdien, 28.janvārī, valdības sēdē plānots diskutēt un lemt par pārstrādātā vakcinācijas plāna apstiprināšanu.

LPS domes sēdē Ministru prezidents norādīja, ka, lai arī iezīmējas stabilizācija slimības izplatības rādītājos, tomēr joprojām pāragri runāt par ierobežojumu mīkstināšanu - pašlaik diskusijas varētu būt par ierobežojumu mainīšanu, lai padarītu tos vienkāršākus un vieglāk saprotamus, nemainot to būtību, proti, maksimāli mazināt iedzīvotāju pulcēšanās iespējas.

Tāpat valdībā tiek regulāri pārskatīti atbalsta pasākumi ar mērķi padarīt tos plašāk pieejamus iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Domes sēdē tika apspriesti arī jautājumi par situāciju sociālās aprūpes centros, finansējumu no valsts un Eiropas Savienības fondiem pašvaldību pakalpojumu un funkciju īstenošanai.

LETA jau vēstīja, ka pašvaldības lūdz valdību meklēt risinājumu, lai tās nodrošinātu ar informāciju par Covid-19 saslimušajiem.

Ministru prezidents un veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pauda apņēmību tuvākajā laikā rast risinājumu šim jautājumam. Premjers atzina, ka SPKC darbinieki ir ļoti noslogoti, tādēļ informācijas aprite notiek lēnāk nekā vajadzētu. Lai risinātu šo jautājumu, valdība lems par profesionāla zvanu centra pakalpojumu iegādi.

Arī Pavļuts atzina, ka šai problēmai ir jārod risinājums, jo tā būs aktuāla vēl ilgu laiku, turklāt pastāv risks, ka valstī iebrauks cilvēki, kuri būs slimi ar Covid-19 jauno paveidu, kas ir daudz lipīgāks un izplatās straujāk.

"Mums jau ir atsevišķs piemērs, kā Covid-19 pozitīvs cilvēks, kas ieradies no ārzemēm klaji ignorē valstī noteiktos ierobežojumus un sagādā papildu slodzi operatīvajiem dienestiem," atzina Pavļuts.