Sv 28.02.2021.

LTV: Petraviča vēlas saglabāt abus amatus, kamēr "likums ļauj"

Labklājības ministre Ramona Petraviča

FOTO: Ernests Dinka, Saeima

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcija turpinās darbu valdības koalīcijā, trešdien preses konferencē sacīja frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo, komentējot "KPV LV" valdes iepriekš pausto aicinājumu atsaukt parakstus no koalīcijas līguma. 

Valdes pārstāvis Toms Andersons iepriekš skaidroja, ka tas nozīmētu sarunas par jaunu vienošanos, kas paredzētu "KPV LV" priekšvēlēšanu solījumu izpildi.

Možvillo trešdien arī norādīja, ka frakcija ir nosūtījusi savus ieteikumus Ramonai Petravičai (KPV LV) jautājumā, vai nolikt Saeimas deputātes mandātu uz labklājības ministres pilnvaru laiku. Politiķis gan neatklāja, kādi ir šie ieteikumi. Viņš atkārtoti uzsvēra, ka tas, kā rīkoties, ir pašas politiķes ziņā.

Frakcijas vadītājs arī apliecināja, ka, visticamāk, 20.februārī gaidāmajā "KPV LV" biedru sapulcē izvirzīs savu kandidātu partijas valdes locekļa vēlēšanām, ja būs tāda iespēja. Paredzēts, ka, lai varētu ievēlēt jaunu valdi, šajā sapulcē sākotnēji tiks lemts, vai izteikt uzticību vai arī atlaist pašreizējo valdi.

"KPV LV" valde šonedēļ bija uzdevusi frakcijai atsaukt parakstu no valdības koalīcijas līguma 48 stundu laikā. Valde iepriekš solīja, ka varētu lemt par biedru izslēgšanu, kuri nepakļausies valdes lēmumam. Ko darīt tagad, kad skaidrs, ka frakcija prasību nepildīs, valde lems jau trešdienas, 27. janvāra, vakarā.

Vairāki frakcijas deputāti Latvijas Televīzijai apliecināja, ka ministre sarunas laikā atteikusies pati nolikt deputātes mandātu, kamēr vien iespēju saglabāt abus amatus atļauj likums.

Kā vēstīts, "KPV LV" valde aicināja Petraviču izvērtēt iespēju atstāt Saeimas deputātes amatu, lai krīzes laikā pilnvērtīgāk pievērstos Labklājības ministrijas vadīšanai, ņemot vērā darbu pie Covid-19 izplatības mazināšanu sociālās aprūpes iestādēs.

Savukārt Petraviča uzsvēra, ka Saeimas frakcija neatzīst "KPV LV" valdi un uzskata to par neleģitīmu. Atbildot uz jautājumu, vai uz ministres amata laiku noliks Saeimas deputātes mandātu, Petraviča 25.janvārī norādīja, ka "šis ir tiešām ļoti sarežģīts laiks," un atzina, ka "nav viegli apvienot darbu". Politiķe iepriekš skaidroja, ka šis jautājums tiks pārrunāts un par to tiks lemts "KPV LV" Saeimas frakcijā.

Aktuālākās ziņas