T 3.03.2021.

Raidījums: Bezatbildīga Krustpils pamatskolas direktores rīcība noved pie Covid-19 uzliesmojuma

FOTO: Ekrānuzņēmums no Bez Tabu sižeta

Krustpils pamatskolā pedagogu un tehnisko darbinieku vidū noticis Covid-19 uzliesmojums. Bezatbildīgajā situācijā tiek vainota skolas direktore, ziņo raidījums "Bez Tabu". 

Raidījumā "Bez Tabu" vērsās Krustpils pamatskolas darbiniece, kura, vēloties saglabāt anonimitāti, satraukta ziņoja par saslimšanas ar Covid-19 apmēriem mācību iestādē. Viņa vaino skolas direktori, kura ir arī Krustpils novada domes deputāte, Viju Stiebriņu nolaidībā.

"8., 11., 12., un arī 13. janvārī rīkoja sapulces klātienē. Šo sapulču rezultātā aptuveni pusei, iespējams, pat vairāk, jo rezultāti turpina pienākt, skolotāju ir Covid-19," ziņo anonīmā persona.

"Ap 20 pedagogiem bija sapulcē. Lielākā daļa no skolotājiem bija sapulcē," turpina persona.

42

Raidījuma rīcībā nonākušajā skolas pedagogu "WhatsApp" sarakstē lasāmi aicinājumi uz sapulcēm klātienē. Bez vairākām janvārī, viena notikusi arī 2020. gada pašā nogalē. Organizēta arī kolēģu - jubilāru sveikšana un pasvinēšana klātienē pēc sapulcēm. 

"Direktore pilnībā nejūtas vainīga, ka tas būtu kaut kā viņas ietekmē, ka, redz, ir slimie. Atmosfēra tāda it kā tiek ignorēts fakts, no kurienes radās saslimšana. Centrālais ir tas, ka kāds atļāvās kaut kur ārpus skolas pazvanīt un pasūdzēties," skaidro anonīmā persona.  

Pieminot par ziņošanu kādam, skolas pārstāve, kura vērsās "Bez Tabu", norādīja, par notikušo satraukts skolas darbinieks ziņojis par rīkotajām klātienes sanāksmēm un infekcijas uzliesmojumu Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD). Kārtība paredz, ka, kādam saslimstot mācību iestādē, jāziņo šai iestādei, jānosaka saslimušā kontaktpersonas un pēcāk jāpilda IKVD norādes saistībā ar slimības izplatīšanās riska samazināšanu. Skolas pārstāve pieļauj, ka mācību iestādes vadība nerīkojās pēc priekšrakstiem, ir pateicīga par IKVD aktīvu iesaistīšanos pēc sūdzības par skolā notikušo.

Pedagogu sarakstē lasāma tā cilvēka kaunināšana, kurš vērsās ar sūdzību IKVD. Visaktīvāk šo cilvēku sarakstē nosodīja direktore Stiebriņa un viņas meita, kura strādā par skolas bibliotekāri.

"Zvanīja IKVD, jau pasūdzējušies, ka es sasaucot sanāksmes un tā tālāk. Daži no mūsējiem strādā citā virzienā”; ”Nu katram noteikti ir jau padomā labais kolēģis”; “Es nojaušu, kurš tas cilvēks”; ”Šādi rīkoties ir vienkārši zemiski!”; ”Dievs nav mazais bērns-bumeranga likumi nav atcelti, tos nesauc par kolēģiem!” raksīts "WhatsApp" sarakstē.

42

Raidījumam neizdevās skolā sastapt Stiebriņu, jo viņa arī ir inficējusies ar Covid-19. 

Raidījums sazvanīja skolas direktori. Stiebriņa norāda, ka par spīti faktam, ka pati slimo, tomēr nenožēlo, ka sasauca vairākas klātienes sapulces. Viņa skaidro, ka sasauca sapulces klātienē, jo tuvojas skolas akreditācija un nepieciešams izrunāt "nopietnus jautājumus".

"Sanāksmes mūža garumā pirmdienās vienmēr bijušas. Tas ir jau 25. gadu, kopš strādāju! Skolotājs, ja ir vesels, drīkst ierasties," saka Stiebriņa. 

42

"Mēs esam ļoti izglītoti cilvēki, visu saprotam, bet noslēpties telpā un nevadīt kvalitatīvi mācību procesu ir noziegums manā skatījumā. Šobrīd, esot mājās un analizējot, pirmie četri cilvēki, izmanto sabiedrisko transportu, kam nav savas mašīnas - viņi pārvietojas tikai ar sabiedrisko transportu. Tas ir visbīstamāk!" turpina Stiebriņa.

Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs informēja raidījumu, ka veicis pārrunas ar Stiebriņu. Lai kādi būtu bijuši skolas direktores labie nodomi, šoreiz, viņaprāt, viņa nepamatoti riskējusi.

Nosodījumu pauž arī IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

"Ar skolas vadību esam to pārrunājuši. Nevaram nepiekrist, ka šādu sanāksmju rīkošana bija kļūda. Lai gan aizvien skolā noris akreditācija, tas nevar būt iemesls, lai rīkotu sanāksmes šādā formātā," skaidro Zīvarts.

42

Arī pašā akreditācijā ieviests attālinātais process. Ir izglītības iestādes, kurās pedagogu saslimšanas dēļ pat attālinātais mācību process nevar notikt. Šis ir kārtējais gadījums, pēc kura jāpārdomā. Gribas cerēt, ka skolas mācās no citu kļūdām," saka departamenta direktors. 

Krustpils novada pašvaldība informē, ka visi inficētie šobrīd devušies karantīnā, pašizolācijā, kontaktpersonas, novērojot savu veselības stāvokli, atrodas pašizolācijā, savukārt skolas telpas dezinficētas. Mācību procesu šobrīd radusies situācija neskar, jo stundas notiek attālināti.

Video: "Bez Tabu" sižets

Aktuālākās ziņas