T 3.03.2021.

Petraviča nolēmusi nolikt Saeimas deputātes mandātu uz ministres pilnvaru laiku
Papildināts

Ramona Petraviča.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") pieņēmusi lēmumu uz ministres pienākumu pildīšanas laiku nolikt Saeimas deputātes mandātu, aģentūru LETA informēja ministres pārstāvis Jānis Zariņš.

Petraviča attiecīgu iesniegumu ir nosūtījusi Saeimas Prezidijam, kas to jau ir saņēmis.

"Šis nekad nav bijis ambīciju jautājums, bet gan vienmēr esmu iestājusies par partijas un frakcijas stabilitāti, jo tā ietekmē arī mūsu visu ministru darbu valdībā," pauž Petraviča. Politiķe skaidro, ka, esot arī deputātei, viņa ir labāk spējusi aizstāvēt savas nozares, ministrijas, valdības un citu ministru darbu Saeimā.

Labklājības ministre apgalvo, ka lēmumu nolikt deputātes mandātu uz laiku "bija pieņēmusi jau decembrī", kad valstī spēkā pieņēmās pandēmija un tā izrādījās daudz smagāka, nekā vasarā epidemiologi bija prognozējuši.

"Ņemot vērā, ka partijas vadības jautājuma sakārtošanās ir ieilgusi, esmu nolēmusi negaidīt jaunu partijas valdes iecelšanu un situācijas noregulēšanos, bet koncentrēties ministres pienākumiem šajā nozīmīgajā laikā," par Petravičas pausto informēja Zariņš.

Politiķe arī atzīmē, ka "KPV LV" frakcijā ir pieņemts svarīgs lēmums - nepakļauties valdes ultimātam attiecībā par partnerību koalīcijā, bet palikt uzticīgai līdzšinējam kursam un valdības stabilitātei.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā pieejamo informāciju, Petravičai atsakoties no deputātes mandāta, viņas vietu Saeimā uz laiku varētu ieņemt SIA "Austrumu lauki" īpašnieks Edgars Kronbergs.

Kā ziņots, Saeimas opozīcijas deputāti sagatavojuši grozījumus Saeimas Kārtības rullī, rosinot atteikties no iespējas ministram saglabāt arī Saeimas deputāta amatu, tādējādi faktiski mēģinot panākt Petravičas deputātes mandāta nolikšanu.

Īsi pēc grozījumu projekta iesniegšanas Petraviča paziņoja par mandāta nolikšanu.

Aktuālākās ziņas