Video ⟩ "Mash" nofilmējis "Putina pili" no iekšpuses

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Izdevums "Mash" ir publicējis īsu videomateriālu, kas, pēc autoru domām, ir nofilmēts "Putina pilī". Sešu minūšu klipā vairākās epizodēs redzamas ainas tieši no ēkas.

"Meduza" ziņo, ka "Putina pilī" viesojies "Mash" galvenais redaktors Maksims Iksanovs. 

"Šis ir viens "kārtīgs" betons. Patiesību sakot, būvniecības stadija atrodas nulles līmenī. Īsāk sakot, nevarētu saviem draugiem par to lielīties," videomateriālā saka Iksanovs.

Spriežot pēc uzņemtajiem kadriem, pils ir gatava tikai no ārpuses, bet iekšpusē darbs nav ticis pat līdz apdares stadijai. 

"Neskatoties uz visām grūtībām, mums tomēr izdevās pirmajiem tur nokļūt," saka Iksanovs, norādot, ka viņiem iekšā nokļūt palīdzēja gids - "tehniskais uzraugs, kurš sešus gadus sekojis pils celtniecībai". 

Video noslēgumā autors atgādina, ka pils īpašnieks joprojām oficiāli nav nosaukts, un mudina "īsto saimnieku" beidzot atklāt savu vārdu. 

Video: "Mash" video par "Putina pils" iekšieni

Jau vēstīts, ka pirmdien Putins pirmo reizi komentēja opozicionāra Alekseja Navaļnija "YouTube" kanālā ievietoto izmeklēšanas video par "Putina pili".

Putins norādīja, ka neviens no objektiem, kas ir saistīti ar Navaļnija izmeklēšanas video, nepiederot ne viņam, ne viņa ģimenei.

"Nekas no tā, kas ir norādīts video nepieder, un nekad nav piederējis ne man, ne maniem radiniekiem," sacīja Putins.

Navaļnija video materiālu Krievijas prezidents nodēvēja par kompilāciju un montāžu.

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka otrdien, 19. janvārī, Alekseja Navaļnija "YouTube" kanālā tika ievietota izmeklēšanas filma "Pils Putinam. Stāsts par vislielāko kukuli", kas stāsta par Putina nākšanu pie varas, viņa krāpnieciskajām shēmām negodīgai peļņai un par milzīgu pili miljardu dolāru vērtībā.

Video norādīts, ka tā ir pati liekākā privātā ēka Krievijā, liecina FBK dati.

"Iztēlojieties Monako Firstisti. Tā ir maza, tomēr atsevišķa valsts. Bet šeit ir īpašums, kas ir tik liels, kā 39 Monako Firstistes. Izveidots tā, lai tam nevarētu piekļūt ne pa zemi, ne pa jūru, ne pa gaisu," teikts FBK pētījumā.

Pils teritorijā ir ledus pils, baznīca, tējas namiņš un pazemes tunelis uz jūru. Līdzās ir vīna lauks un austeru ferma.

FBK publicējis pils stāvu plānus. Tās izmaksas ir 100 miljardi rubļu (1,12 miljardi eiro). Plašā teritorija ap pili - 7000 hektāru - pieder Federālajam Drošības dienestam.

Piekļuve pie jūras līdzās pilij ir aizliegta, bet debesis virs tās ir lidojumiem slēgta zona.

2010. gadā par "Putina vasarnīcu" pie Melnās jūras pastāstīja uzņēmējs Sergejs Koļesņikovs - Putina Sanktpēterburgas draugu partneris.

Pēc šīs informācijas parādīšanās par pils iegādi paziņoja uzņēmējs Aleksandrs Ponomarenko, kas strādāja kopā ar Putinam tuvo oligarhu Arkādiju Rotenbergu.

FBK uzskata, ka darījums ir fiktīvs.

Šobrīd pili pārvalda uzņēmums "Binom". Tā darbinieki ir cilvēki, kas strādā firmā "Akcept", kas savukārt pieder Mihailam Šelomovam - Putina māsīcas dēlam.

Cilvēkiem, kas strādā pilī un tās teritorijā, liegts ienest mobilos telefonus ar kamerām. Automašīnas un darbinieki tiek pārbaudīti vairākos kontrolpunktos.

Kopumā pilī nodarbināts aptuveni 1000 cilvēku.

FBK otrdien publiskotajā divas stundas garajā filmā stāstīts par šīs rezidences tapšanas vēsturi, kā arī parādīti attēli gan no pils apkārtnes, gan arī iekšienes. 

Video: "Putina pils" filma

Fonda pārstāvji šo pili sauc par Krievijas lielāko noslēpumu un visrūpīgāk apsargājamo objektu. 

Jau ziņots, ka Navaļnijs svētdien tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

Maskavas Himku tiesa pirmdien Navaļniju apcietināja uz 30 dienām līdz 15. februārim.

Kremlis otrdien noraidīja Rietumu aicinājumus atbrīvot Navaļniju un brīdināja, ka Navaļnija aicinājumi uz masu protestiem ir "satraucoši".