Vai februāra pirmajā dienā gaidāms saulains laiks?

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edgars Pohevičs

Pirmdienas rītā daudzviet Latvijā īslaicīgi snieg, vietām snieg stipri, debesis brīžiem skaidrojas, liecina meteoroloģiskā informācija.

Pirmdien daudzviet Latvijā īslaicīgi snigs, bet no jūras nākoši mākoņi vietām Vidzemes ziemeļrietumos sagādās ilgstošu un stipru snigšanu, prognozē sinoptiķi.

Sākot no rietumiem, mākoņu kļūs mazāk, saulainākā diena gaidāma Kurzemē un Zemgalē.

Vējam lēni līdz mēreni pūšot no rietumiem, dienvidrietumiem, gaisa temperatūra dienas vidū būs +2..-3 grādi.

Rīgā nav gaidāmi lieli nokrišņi, dienas gaitā samazināsies mākoņu daudzums, pūtīs nestiprs dienvidrietumu vējš un gaisa temperatūra pakāpsies līdz nulle grādiem.

Laikapstākļus nosaka aizejoša zema spiediena ieplaka un ienākošs augsta spiediena atzars. Atmosfēras spiediens 999-1003 hektopaskāli jūras līmenī.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem sniega segas biezums ir no diviem centimetriem Kurzemes rietumu piekrastē līdz 28 centimetriem Dagdā, 33 centimetriem Alūksnē, 34 centimetriem Skrīveros, 36 centimetriem Siguldā un 45 centimetriem Ogresgalā.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +1,4 grādiem Rucavā līdz -4,0 grādiem Alūksnē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 31.janvārī bija +21 grāds Grieķijā un +22 grādi Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -39 grādi kalnos Zviedrijā.

Šorīt visā Latvijas teritorijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, aģentūru LETA informēja "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Šorīt apgrūtināta braukšana ir pa Tallinas šoseju visa maršruta garumā, pa Vidzemes šoseju visa maršruta garumā, pa Valmieras šoseju visa maršruta garumā, pa Rīgas apvedceļu, pa Daugavpils šoseju visa maršruta garumā, pa Tīnūžu - Kokneses šoseju, pa Rēzeknes šoseju no Jēkabpils līdz Stolbovkai, pa Grebņevas - Medumu šoseju, kā arī pa Daugavpils un Rēzeknes apvedceļiem.

Tāpat apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa Bauskas un Jelgavas šosejām visa maršruta garumā, pa Liepājas šoseju no Rīgas līdz Anneniekiem un pa Ventspils šoseju no Rīgas līdz Usmai.

Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā valsts teritorijā, izņemot Saldus un Ludzas apkārtnes.

Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 189 "Latvijas autoceļu uzturētāja" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Šādos laika apstākļos LVC aicina autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.