VIDEO ⟩ Mazo klašu skolēni drīz atgriežas skolā! IZM informē par pārmaiņām mācībās

Izglītības un zinātnes ministrija.

FOTO: Gatis Dieziņš/LETA

Šodien plkst. 13 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rīko izskaidrojošu semināru par pārmaiņām, kas gaida 1.-2.klašu skolēnus, jaunnedēļ atgriežoties skolā, otrdien informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Viņa stāstīja, ka valdība otrdien vienojās par pašu jaunāko sākumskolēnu atgriešanos mācībās klātienē, jo viņu sagatavotība mācīties patstāvīgi ir viszemākā. Pēc ministres teiktā, šo skolēnu "drošības komplekts" būs dezinfekcija, vēdināšana, sejas maskas un distance.

Šuplinska arī minēja, ka valdība vienojās par individuālu konsultāciju noteikšanu sociālā riska grupās esošajiem, ar to domājot bērnus un jauniešus, kuriem ir grūtības mācīties, ierobežota pieeja viedierīcēm un tiem, kas psihoemocionāli jūtas atsvešināti.

Tāpat valdība vienojās, ka 9.klašu skolēniem paredzētos valsts noslēgumu darbus aizvietos monitoringa darbs, kas novērtē skolēnu zināšanas, savukārt 12.klašu skolēniem valdība vēl domā par individuālām konsultācijām, lai palīdzētu sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem, teica ministre.

Paredzēts, ka gala lēmumu par šiem jautājumiem valdība pieņems ceturtdien, 4.februārī.

Video: IZM informē par gaidāmajām pārmaiņām 1.-2.klašu skolēniem