P 12.04.2021.

Vācijas valdība vienojusies par palīdzību cilvēkiem ar zemiem ienākumiem un nodokļu atlaidēm uzņēmumiem

Ilustratīvs attēls.

FOTO: dindumphoto/shutterstock.com

Lai mīkstinātu pandēmijas negatīvo ietekmi, Vācijas valdība trešdien vienojusies par finansiālu palīdzību cilvēkiem ar zemiem ienākumiem un par nodokļu atlaidēm uzņēmumiem.

Vienošanās tika panākta valdības koalīcijas komitejā pēc gandrīz piecu stundu ilgām sarunām.

Ģimenēm tiks piešķirts papildu vienreizējs bērnu kopšanas pabalsts 150 eiro apmērā. Pērn ģimenes saņēma 300 eiro par vienu bērnu, lai stimulētu ekonomiku.

Pieaugušajiem, kas saņem pabalstus, arī tiks izmaksāts vienreizējs 150 eiro liels grants.

Līdz 2021.gada beigām tiks pagarināta arī vienkāršotā pieeja pamata ienākumu pabalstam pašnodarbinātajiem un maznodrošinātajiem.

Uzņēmumi varēs lielākā apmērā kompensēt zaudējumus savās nodokļu deklarācijās, palielinot zaudējumu pārnešanu uz iepriekšējo gadu līdz maksimums desmit miljoniem eiro vai 20 miljoniem eiro kopīgajā novērtējumā.

Arī ēdināšanas nozare tiks atbalstīta, samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 7% līmenī atstājot spēkā līdz 2022.gada beigām. Sākotnēji bija plānots, ka samazinātā likme būs spēkā tikai līdz jūnija beigām.

Kultūras jomā tiks iedarbināta jauna atbalsta programma, atvēlot tai vēl miljardu eiro.

Šim atbalstam nebūs nepieciešams papildu budžets, norādīja Vācijas sociāldemokrātu (SPD) līdzpriekšsēdētāji Norberts Valters-Borjāns un Saskija Eskena.

Bērnu kopšanas pabalsti un granti pamatienākumu pabalsta saņēmējiem izmaksās valstij aptuveni trīs miljardus eiro, bet samazinātais PVN pārtikas pakalpojumu nozarē - aptuveni 3,5 miljardus eiro.