S 17.04.2021.

Traģēdija zoodārzā Indonēzijā - divi izbēguši tīģeri nogalina kopēju un vairākus dzīvniekus

Sumatras tīģeris.

FOTO: EPA/Scanpix

Borneo salā divi īpaši aizsargājami Sumatras tīģeri piektdien, 5. februārī, izmukuši no zoodārza un nogalinājuši vienu no tā darbiniekiem, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Abas izbēgušās tīģerienes bijušas aptuveni 18 mēnešus vecas. Viņas mitinājušās Sinkas zoodārzā, taču lietus radīta nogruvuma rezultātā tika sabojāts dzīvnieku būris un viņas izkļuva laukā.

Sestdien, 6. februārī, vienu no plēsējiem izdevās notvert pēc tam, kad tīģerim tika iešauta trankvilizatora šautriņa.

Savukārt otrs tīģeris tika nošauts, jo dzīvnieks uzvedies agresīvi un vairāki mēģinājumi viņu sagūstīt bija nesekmīgi.

47 gadus vecais zoodārza darbinieks tik atrasts miris netālu no būra, no kura izbēga plēsēji. Vīrietim uz ķermeņa kodienu un skrāpējumu pēdas.

Iepriekš tika atklāts, ka tīģeri arī nogalinājuši vairākus dzīvniekus, piemēram, strausu un pērtiķi. 

Tīģeru izmukšana izraisīja plašas medības Sinkavangas pilsētā. Vietējā policija slēdza visas tūristu iecienītās atpūtas vietas un cilvēkiem tika lūgts nepamest savas dzīvesvietas.

"Mēs centāmies vispirms notvert abus tīģerus dzīvus, taču trankvilizators nenostrādāja. Bijām spiesti vienu no dzīvniekiem nošaut, jo tas uzvedās ļoti agresīvi," stāstīja vietējās dabas aizsardzības aģentūras vadītājs Sadtats Nors Adirahmants.

Mednieku komandai bijušas lielas bažas, ka tīģeri varētu aizklīst uz tuvējo ciematu. Tīģeru meklēšanā tika izmantoti arī droni.

Sumatras tīģeri ir ārkārtīgi reti sastopami, jo dabā tādu ir aptuveni 400.