Karaliene Elizabete II vairs nav populārākā karaliskā persona. Kurš no monarhu ģimenes plūcis slavas laurus?

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ Scanpix

Lielbritānijas karaliene Elizabete II ir visilgāk Lielbritānijā valdošā monarhs, taču šajā nedēļas nogalē viņai tika atņemts populārākās karaliskās personas tituls. 

Kā ziņo ietekmīgā Lielbritānijas mārketinga kompānija "YouGov", pagājušā gada beigās simpātiju reitingā pārliecinoši uzvaru guvis karalienes Elizabetes II mazdēls, princis Viljams

Princis Viljams
Princis Viljams Foto: AFP/LETA

Šī gan skaitoties laba ziņa, jo, pirmkārt, viņa nekad nav sacentusies ar mazdēlu, un, iespējams, šis vērtējums viņu pamudinās nodot troni tieši Kembridžas hercogam. 

Otrkārt, 73% respondentu atzinuši, ka viņiem ir "pozitīva attieksme" pret Lielbritānijas karalieni Elizabeti, un tikai 11% pauda "negatīvu attieksmi".

Saskaņā ar "YouGov" secinājumiem princi Viljamu īpaši mīl "X paaudze" - cilvēki, kas dzimuši no 1965. līdz 1980. gadam. Tomēr izšķirošais vārds palika tiem, kuri dzimuši no 1981. līdz 1996. gadam, un viņi deva priekšroku Kembridžas hercogam un hercogienei, nevis karalienei Elizabetei II.

75% respondentu ir pozitīvi noskaņoti pret princi Viljamu, bet nedaudz mazāk - 67% - atbalsta hercogieni Ketrīnu. 

Kā ar popularitāti sokas Saseksas hercogiem? Pārceļoties uz Kaliforniju, Meganas un Harija popularitāte ievērojami saruka - tikai 32% respondentu izvēlas savas simpātijas veltīt šim pārim.

Tikmēr 40% respondentu ir noskaņoti izteikti negatīvi pret Saseksiem. 

Interesanti, ka Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vecākā mazmeita Zāra Filipsa (47%) un Kornvolas hercogiene Kamilla (37%) tagad ir populārākas par Saseksas hercogieni, kura pēc "YouGov" datiem tagad ir 11. vietā (32%). Pirms tam viņas vārds stabili ierindojās pirmajā piecniekā. 

TOP 10 populārākās britu karaļnama personas

1. Princis Viljams - 75%

2. Karaliene Elizabete II - 73%

3. Kembridžas hercogiene Ketrīna - 67%

4. Princese Anna - 50%;

5. Princis Filips - 49%;

6. Zāra Filipsa - 47%;

7. Velsas princis Čārlzs - 47%;

8. Princis Harijs - 41%;

9. Kornvolas hercogiene Kamilla - 37%;

10. Veseksas grāfiene Sofija - 33%.

Galerija: Karaliskā dzīve 2020. gadā

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu