Pk, 7.10.2022.

Lūdz prioritāri vakcinējamo personu grupā iekļaut 2300 masu medijos un 2500 kultūras nozarē nodarbināto

LETA
Lūdz prioritāri vakcinējamo personu grupā iekļaut 2300 masu medijos un 2500 kultūras nozarē nodarbināto
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" tiek uzsākta farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas pret Covid-19 injicēšana. Ilustratīvs attēls.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" tiek uzsākta farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas pret Covid-19 injicēšana. Ilustratīvs attēls. Foto: Paula Čurkste/LETA

Kultūras ministrija (KM) ir lūgusi Veselības ministriju tās izstrādātajā informatīvajā ziņojumā par prioritāri pret Covid-19 vakcinējamām personu grupām iekļaut pavisam 4790 personas, no kurām aptuveni 2300 ir masu mediju nozarē nodarbinātie, bet 2500 - kultūras nozarē strādājošie.

Kā aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, cilvēki iekļautas šajā sarakstā, balstoties uz pamatprincipu, ka tās ir personas, kuras darba uzdevumu veikšanā uzturas paaugstinātas inficēšanās apstākļos, kur nav iespējams ievērot distancēšanos, un kuras saskaras ar lielu skaitu citu cilvēku, tādējādi veicinot infekcijas pārnešanu plašāk sabiedrībā.

Kokale atzīmēja, ka mediju nozarē nodarbinātās personas, kurām ir kritiska nozīme mediju darbības nepārtrauktības nodrošināšanā un kuriem darba pienākumu specifikas dēļ nav iespējams ievērot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus, apzinātas, sadarbojoties ar Latvijas Preses izdevēju asociāciju, Latvijas Radio, Latvijas Televīziju, Latvijas Raidorganizāciju asociāciju un Latvijas Žurnālistu asociāciju.

Savukārt kultūras nozarē plānots vakcinēt to profesionālo skatuves mākslas kolektīvu darbiniekus, piemēram, profesionālie teātri, koncertorganizācijas, kuru darba specifika un mobilitāte rada paaugstinātus epidemioloģiskos riskus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu