Skeletoniste Tērauda pēc pasaules čempionāta pirmās dienas ierindojas 21. pozīcijā

Endija Tērauda

FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, kā arī Endija Tērauda, šodien Altenbergas trasē aizvadīs pasaules čempionāta pirmos divus braucienus.

Dukuriem pirmais brauciens sāksies plkst.14., bet otrais - divas stundas vēlāk. Planētas meistarsacīkstes tiešraidē pārraida Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Martins Dukurs trasē dosies ar septīto numuru, bet Tomass Dukurs - ar desmito. Čempionātam pietiekušies 33 sportisti.

Pirmajā braucienā sportisti startēs secīgi viņu numuriem, kamēr otrajā startēs no 20.vietas līdz pirmajai, bet pēc tam trasē dosies pārējie sportisti. Trešajā braucienā kamanas startēs no pirmās līdz pēdējai vietai pēc diviem braucieniem, bet ceturtajā braucienā ledusrenē brauks no 20.pozīcijas līdz pirmajai, kamēr ārpus divdesmitnieka palikušie sportisti sacensības noslēgs jau pēc trešā brauciena.

Martins Dukurs uzvarēja sezonas pirmajās četrās sacensībās, pa divām reizēm Siguldā un Insbrukā, Austrijas trasē vienā no posmiem dalot pirmo vietu ar Krievijas Bobsleja un skeletona federācijas (BFR) sportistu Aleksandru Tretjakovu. Nākamajās četrās sacensībās pa divām uzvarām bija Tretjakovam un vācietim Aleksandram Gasners.

Tomasam Dukuram sezonas labākie rezultāti bija Siguldā - ceturtā un otrā vieta.

Latvijas vadošie skeletonisti Pasaules kausa pēdējā posmā nepiedalījās, lai varētu labāk sagatavoties pasaules čempionātam. Tas gan netraucēja Martinam Dukuram nodrošināt savu desmito uzvaru kopvērtējumā, kamēr Tomass šīs sezonas griezumā bija trešais ar brāļa un Gasnera.

Martins Dukurus no 2011. līdz 2019.gadam uzvarēja piecos no sešiem pasaules čempionātiem, vienīgo reizi bez zelta paliekot 2013.gadā, kad Sanktmoricā piekāpās Tretjakovam. Olimpiskajās sezonās pasaules čempionāti netiek aizvadīti.

Savukārt pērn turpat Altenbergā viņš samierinājās ar ceturto vietu, piekāpjoties trim vāciešiem Kristoferam Grotheram, Akselam Jungkam un Gasneram. Goda pjedestāls toreiz bija 0,52 sekunžu attālumā, Martinam Dukuram tikai pēdējā braucienā uzrādot pirmā trijnieka rezultātu.

Tomass Dukurs pasaules čempionātos savu labāko rezultātu sasniedza 2015.gadā Vinterbergā, kur izcīnīja bronzu. Pērn viņš bija septītais.

Šajā pašā trasē 2012.gadā Martins Dukurs kļuva par Eiropas čempionu, bet viņa brālis - par vicečempionu. Pasaules kausā šeit Martins Dukurs uzvarējis četras reizes, visas pēc kārtas no 2012. līdz 2015.gadam. Tomasam Dukuram Altenbergā ir divas sudraba godalgas.

Tikmēr Tēraudai pirmais brauciens sāksies plkst.10, bet otrais - plkst.11.30. 

Tēraudai pirmajā braucienā būs 16.numurs starp 24 sportistēm.

Tērauda sezonu sāka ar negaidītu trešo vietu savās debijas sacensībās Pasaules kausā. Turpinājumā viņai bija divas 11.vietas - viena Siguldā un otra Insbrukā. Pēc tam augstāk par 15.pozīciju neizdevās pakāpties un kopvērtējumā, nestartējot divās sacensībās, tika ieņemta 14.vieta.

Pa trim uzvarām šajā sezonā bija austrietei Janīnei Flokai un BFR sportistei Jeļenai Ņikitinai, bet pa vienam panākumam guva vācietes Tīna Hermana un Žaklīne Lelinga.

Tērauda Altenbergas trasē līdz šim spēkojusies tikai Eiropas kausā un Starpkontinentālajā kausā, ne reizi neiekļūstot pirmajā sešiniekā.

Trešais un ceturtais brauciens norisināsies piektdien, kad kļūs zināmi čempioni, bet sestdien būs komandu sacensības. Nedēļas nogalē sezona noslēgsies ar bobsleja četrinieku sacensībām.

Pasaules kausa sezona 2020./2021.gadā noritēja tikai Eiropā, kur Latvijas, Vācijas un Šveices trasēs astoņās nedēļas nogalēs norisinājās sacensības skeletonā un bobslejā.