Vāc parakstus, lai Covid-19 pandēmijas laikā ļautu strādāt mazajiem uzņēmējiem

Tukšs galdiņš kafejnīcā. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Portālā "Mana balss" sākta parakstu vākšana, lai Covid-19 laikā ļautu strādāt mazajiem uzņēmējiem, novēroja aģentūra LETA.

Kā iniciatīvas autore norādīta Evija Grāmatiņa, kura skaidrojusi, ka iniciatīvas mērķis ir ļaut mazajiem uzņēmējiem strādāt Covid-19 laikā, ievērojot piesardzību un ņemot vērā profilaktiskos nosacījumus.

Viņa uzskata, ka valdība Covid-19 ierobežošanai ir izvēlējusies, daudziem nepieņemamu risinājumu, nosakot aizliegumu mazajiem uzņēmējiem veikt saimniecisko darbību.

Grāmatiņa rosina tā vietā kopā ar nozaru pārstāvjiem meklēt "valstij un tās iedzīvotājiem ilgtspējīgus risinājumus", lai būtu iespējams atjaunot saimniecisko darbību, nosakot samērīgus saimnieciskās darbības ierobežojumus, kuri ļautu gūt ieņēmumus un līdz ar to arī ļautu mazajiem uzņēmumiem pārvarēt krīzi.

"Valdība pašreiz, ierobežojot Covid-19, cenšas to samazināt līdz saslimstības līmenim "0", tomēr tās uzstādījumam būtu jābūt - par veselu, ilgtspējīgu sabiedrību un ekonomiku neatkarīgi no krīzēm, ņemot vērā valsts ekonomikas, sabiedrības, indivīda un uzņēmēju intereses," uzskata Grāmatiņa.

Viņasprāt, ar mainītiem ierobežojumiem mazajiem un vidējiem uzņēmējiem un pašnodarbinātām personām būs iespēja veikt saimniecisko darbību un gūt ienākumus arī Covid-19 un jebkādu turpmāko krīžu laikā. "Un sabiedrība gūs pārliecību, ka valdībai prioritāra tomēr ir pati sabiedrība, tās visplašākā labklājība un ilgtspēja, nevis krīzes, kas nāk un iet," uzsvēra Grāmatiņa.

Iniciatīvai gūstot 10 000 parakstus, to iesniegs Saeimā.