P, 15.08.2022.

ĀM skaidro, vai plānota Gruzijas valsts nosaukuma maiņa latviešu valodā

LETA
ĀM skaidro, vai plānota Gruzijas valsts nosaukuma maiņa latviešu valodā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Gruzija. Telavi. Ilustratīvs attēls.
Gruzija. Telavi. Ilustratīvs attēls. Foto: Yulia Grigoryeva/shutterstock.com

Gruzijas valsts nosaukuma atveides maiņa un alternatīvu izmantošana Latvijā patlaban netiek izskatīta, aģentūrai LETA pavēstīja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Lietuva janvārī oficiāli nolēma turpmāk saukt Gruziju atbilstoši tās pašnosaukumam par Sakartveliju, un šis nosaukums jālieto visos kaimiņvalsts oficiālajos dokumentos.

ĀM pirms mēneša nosūtīja vēstuli Valsts valodas centram (VVC) ekspertu viedokļa saņemšanai šajā jautājumā. Atbildīgā institūcija, kas ir lemj jautājumus par pasaules valstu, pilsētu un teritoriju nosaukumu atveidi latviešu valodā, ir VVC Latviešu valodas ekspertu komisijas vietvārdu apakškomisija.

ĀM uzskata, ka minētais jautājums nav politisks, bet ir jāatstāj valodnieku ziņā. Līdzšinējā saņemtā informācija no VVC liecina, ka citu valstu nosaukumu atveide latviešu valodā notiek pēc šo valodu loģikas, pēc šo valodu vēstures un valodu likumiem, tāpēc, ja vārds Gruzija ir sastopams latviešu valodā vismaz 130 gadu, tad Latvijai nav pamata to mainīt.

Tāpat ĀM vērsa uzmanību, ka Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) Gruzija nav veikusi izmaiņas savas valsts nosaukumā, un tas joprojām ir "Georgia", kas latviešu valodā tiek tulkots kā Gruzija.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu