OHL čempionāta pastarīšu duelī "Prizma"/IHS uzvara "Rīgu"

"Prizma"/IHS komanda
"Prizma"/IHS komanda Foto: Guntis Lazdāns

"Optibet" hokeja līgas (OHL) pastarīšu duelī "Prizma"/IHS otrdien uzvarēja Hokeja skolu "Rīga" (HS "Rīga").

"Prizma"/IHS mājās ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) uzvarēja HS "Rīga".

Pirmā perioda pēdējā minūtē pēc Armanda Bērziņa un Martina Lavrova piespēlēm 1:0, spēlējot vairākumā, panāca Juris Upītis, kurš pagājušajā sezonā spēlēja "Kurbads" rindās. Mājiniekiem pārsvaru dubultot izdevās otrās trešdaļas ceturtajā minūtē, kad izcēlās Valters Apfelbaums.

Martins Rodrigo Laviņš nepilnas divas minūtes līdz mača beigām deficītu samazināja līdz minimumam, bet minūti vēlāk ripu tukšos vārtos raidīja Ričards Puriņš. Desmit sekundes līdz spēles beigām Artūrs Apfelbaums pēc Bērziņa piespēles guva mājinieku ceturtos vārtus.

HS "Rīga" vienībā par labāko spēlētāju šajā mačā tika nosaukts Pēteris Purmalis, bet "Prizma"/IHS komandā šis goda tika vārtsargam Reinim Petkum.

Čempionāta līdere ar 42 punktiem 25 spēlēs ir "Zemgale"/LLU, kurai ar 41 punktu 26 mačos seko "Olimp"/"Venta 2002". "Mogo"/LSPA 35 punktus iekrājusi 28 dueļos, "Liepāja" 23 spēlēs nopelnījusi 27 punktus, Daugavpils "Dinaburga" 26 mačos tikusi pie 16 punktiem, "Prizma"/IHS ar 12 punktiem 25 spēlēs pakāpusies uz sesto vietu, kamēr HS "Rīga" 21 mačā tikusi pie desmit punktiem.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē "Mogo"/LSPA, "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU, Hokeja skola "Rīga", Daugavpils "Dinaburga", "Prizma"/IHS un "Liepāja".

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē "Kurbads".

Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta "Olimp". Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad "Rīga" neieradās uz sezonas pēdējo maču ar "Kurbads" vienību.

"Olimp" līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.