T 12.05.2021.

SPKC aicina vilciena Daugavpils - Rīga pasažieriem novērot savu veselības stāvokli

Ilustratīvs attēls

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 13.februārī braucis ar vilcienu Daugavpils - Rīga (AS Pasažieru vilciens nr. 807), plkst. 17.43 līdz Rīgai, sēdējis vienā no pirmajiem vagoniem.

SPKC rekomendē visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajā maršrutā, novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka cilvēks bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, var savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Līdz 6.aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.