Putins sašutis par Rietumu klusēšanu pēc Latvijas vēršanās pret Krievijas telekanāliem

Vladimirs Putins.

FOTO: EPA/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, trešdien tiekoties ar parlamenta frakciju vadītājiem, pauda sašutumu par Rietumu klusēšanu pēc Latvijas pēdējā laika soļiem pret Krievijas telekanāliem.

"Paskatieties, kas notiek Latvijā - ņēma un ar vienu vēzienu aizklapēja 16 mūsu masu informācijas līdzekļus. Un klusums. Kur mūsu Rietumu patiesības meklētāju sašutums šajā sakarībā? Vērtējums par to, kas Eiropā notiek ar vārda brīvību?" vaicāja Putins.

Atbilstoši viņa teiktajam, no Rietumu pārstāvju puses nav bijis nekāda vērtējuma vai nosodījuma tam, ka notikusi šāda izturēšanās pret Krievijas medijiem.

"It kā tā arī vajag. Tā it kā ir cīņa ar propagandu, bet tas, ko dara viņi, nav propaganda," piebilda Kremļa saimnieks.

78

Rietumvalstis pret Krieviju pielieto "instrumentus savu ģeopolitisko mērķu sasniegšanai", skaidroja Putins.

"Nekā neparasta tajā nav, bet pēdējie notikumi spilgti apstiprina mūsu vērtējumu taisnīgumu," rezumēja Krievijas līderis.

Jau ziņots, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu izslēgt no Latvijā retranslējamo programmu saraksta 16 programmas, jo kopš 1.februāra nav zināms to pārstāvis Latvijā.

NEPLP izslēdz no Latvijā retranslējamo programmu saraksta "Ren TV Baltic", "NTV Mir Baltic", "Karusel International", "NTV Serial", "NTV Stilj", "NTV Pravo", "Kinomiks", "Nashe novoye kino", "Rodnoje Kino". Tāpat Latvijā vairs nevarēs translēt kanālus "Indijskoje Kino", "Kinokomedija", "Kinoserija", "KVN TV", "Kuhnja TV", "Boks TV" un "HD Life".