VIDEO ⟩ Merzļikins vārtos atgriežas ar sezonas pirmo "sauso" spēli

Elvis Merzļikins un Niks Folino
Elvis Merzļikins un Niks Folino Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pirmo reizi šajā sezonā palika nepārspēts un palīdzēja savai komandai Kolumbusas "Blue Jackets" izcīnīt uzvaru.

"Blue Jackets" mājās ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Nešvilas "Pedators", vienībai piedzīvojot piekto neveiksmi pēdējos sešos mačos.

Merzļikins šajā spēlē atvairīja visus 32 metienus un pirmo reizi šosezon palika nepārspēts. Par šādu sniegumu Merzļikins izpelnījās spēles pirmās zvaigznes godu.

Septiņas sekundes līdz pirmā perioda beigām pirmos vārtus guva Kems Etkinsons, kurš "Blue Jackets" komandā ar "golu" izcēlies jau piecās spēlēs pēc kārtas. Otrās trešdaļas piektajā minūtē pārsvaru dubultoja Makss Domi, kurš ar vienu pieskārienu ripu no tālākas distances raidīja vārtu augšējā stūrī. Divas ar pusi minūtes līdz spēles beigām Ēriks Robinsons ripu iemeta tukšos vārtos.

Savainojuma dēļ Merzļikins bija spiests izlaist teju divas nedēļas, bet 15.februāra spēlē viņš vārtos nomainīja Jonasu Korpisalo, nospēlējot vienu periodu.

Sestdien abas komandas savā starpā tiksies vēlreiz.

"Blue Jackets" ar 20 punktiem 18 spēlēs Centrālajā divīzijā ieņem piekto vietu.

Tikmēr Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē "Sharks" vienība viesos ar 2:3 (0:1, 2:0, 0:1, 0:1) papildlaikā zaudēja Sentluisas "Blues".

Balcers šajā spēlē laukumā pavadīja 11 minūtes un 50 sekundes, no kurām minūti un sešas sekundes spēlēja vairākumā. Viņš reizi meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja divus metienus un spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.