5200 eiro par dalību pētījumā! Lielbritānija uzsāks unikālu Covid-19 izpēti

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Take Photo/shutterstock.com

Pasaulē pirmais cilvēku Covid-19 pētījums sāksies Lielbritānijā dažu nedēļu laikā pēc valsts klīnisko pētījumu ētikas organizācijas apstiprinājuma, ziņo portāls "The Guardian".

Ir apstiprināts izmēģinājums, kurā piedalīsies līdz 90 pārbaudītiem, veseliem pieaugušiem brīvprātīgajiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

Šie cilvēki tiks pakļauti Covid-19 iedarbībai drošā, kontrolētā vidē.

"Šie ir diezgan unikāli pētījumi, kas spēj paātrināt ne tikai izpratni par infekcijas slimībām, bet arī paātrināt jaunu ārstēšanas veidu," sacīja Londonas koledžas eksperimentālās medicīnas profesors Pīters Openovs.

Kā brīvprātīgie tiek izvēlēti jauni, veselīgi cilvēki, jo viņiem ir zems vīrusa komplikāciju risks.

Sākotnējā izmēģinājuma, kas sāksies mēneša laikā, mērķis ir noteikt mazāko vīrusa daudzumu, kas nepieciešams infekcijas izraisīšanai.

Vīruss tiks ievadīts cilvēka organismā divas dienas pēc skrīninga testa nokārtošanas. Pēc vīrusa iedarbības dalībnieki tiks novēroti 24 stundas diennaktī vismaz 14 dienas, katru dienu ņemot asins paraugus un Covid-19 analīzes.

Pēc izrakstīšanas no slimnīcas dalībniekus turpinās uzraudzīt vairāk nekā gadu, lai pētnieki varētu izpētīt visus ilgstošos simptomus.

Paredzams, ka dalībniekiem tiks piedāvāta aptuveni 4500 mārciņu (5200 eiro) kompensācija par viņu iesaistīšanos visa gada garumā.