Braukšanas apstākļi pa lielajām šosejām šorīt apgrūtināti vienīgi Liepājas pusē

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem šorīt ir apmierinoši visā Latvijā, izņemot Liepājas apkārtni, kur uz šosejām veidojas apledojums, liecina valsts SIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.

Kurzemes dienvidu daļā apledo Liepājas šoseja no Kalvenes līdz Liepājai, reģionālais autoceļš P112 no Aizputes līdz Grobiņai, kā arī valsts nozīmes ceļš A11 no Liepājas līdz Lietuvas robežai. Slidenie ceļu posmi tiek kaisīti.

Savukārt braukšanas apstākļi pa vietējiem autoceļiem šorīt ir apgrūtināti visā Latvijas teritorijā, izņemot Rīgas, Aizkraukles, Bauskas, Jelgavas un Ogres apkārtni.

Kā skaidro LVC, autoceļiem ar grants segumu ir noteikta C vai D uzturēšanas klase, kas nozīmē, ka šie ceļi ziemas periodā tiek uzturēti ar sniega kārtu un rievām. C un D klases ceļiem, kas ir pārsvarā vietējās nozīmes autoceļi, nav noteikts laiks, kurā to bīstamajos posmos brauktuves ir jāapstrādā ar pretslīdes materiālu un jāveido rievas. Grants ceļu apstrāde ar pretslīdes materiāliem tiek veikta tikai satiksmei bīstamākajos posmos - stāvos kritumos, kāpumos, līkumos un krustojumos.

Šādos laika apstākļos autovadītāji tiek aicināti būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Ceļu uzturētāji atgādina, ka ziemas laikā braukšanas apstākļi var mainīties ļoti krasi.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem ikviens tiek aicināts informēt LVC, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.