Aizturēts Gruzijas opozīcijas līderis

LETA
Aizturēts Gruzijas opozīcijas līderis
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Apvienotās nacionālās kustības (ENM) līderis Nika Melija
Apvienotās nacionālās kustības (ENM) līderis Nika Melija Foto: REUTERS/Irakli Gedenidze

Gruzijas policija otrdien aizturējusi opozīcijas Apvienotās nacionālās kustības (ENM) līderi Niku Meliju, kā arī operācijas gaitā pie partijas biroja likusi lietā asaru gāzi un vardarbīgas metodes, vēl vairāk padziļinot politisko krīzi, kas pērn aizsākās ar apstrīdētajām parlamenta vēlēšanām.

Televīzijas pārraidītajos kadros bija redzams, kā lielākās opozīcijas partijas līderis Melija tiek aizvests no partijas galvenās mītnes.

Simtiem policistu lika lietā asaru gāzi pret Melijas atbalstītājiem un visu opozīcijas partiju līderiem, kas kopš trešdienas bija izveidojuši nometni pie partijas galvenās mītnes, redzams telekanāla "Mtavari TV" reportāžā.

Aizturēti daudzi opozīcijas atbalstītāji.

"Ainas pie ENM galvenā biroja šorīt šokē," tviterī ierakstījis Lielbritānijas vēstnieks Marks Kleitons. "Vardarbība un haoss ir pēdējais, kas Gruzijai šobrīd ir vajadzīgs. Es mudinu visas puses rīkoties ar savaldību gan tagad, gan tuvākajās dienās."

Melija ir apsūdzēts par masu vardarbības organizēšanu pret valdību vērsto protestu laikā 2019.gadā. Ja viņš tiks atzīts par vainīgu, politiķim draud deviņus gadus ilgs cietumsods.

2019.gada protestus izraisīja Krievijas parlamentāriešu delegācijas vizīte, kuras laikā reliģiskiem un politiskiem jautājumiem veltītās sanāksmes vadību Gruzijas parlamenta plenārsēžu zālē pārņēma Krievijas Valsts domes delegācijas pārstāvis.

Melija viņam izvirzītās apsūdzības noraidījis kā politiski motivētas.

Varasiestāžu plāns par Melijas aizturēšanu ir saasināja politisko krīzi, kurā Gruzija atrodas kopš oktobra parlamenta vēlēšanām.

Vēlēšanās uzvarēja "Gruzijas sapnis", bet opozīcija apgalvo, ka vēlēšanu procesā notikusi krāpšanās.

Opozīcijas pārstāvji atteikušies ieņemt savas vietas parlamentā un pieprasījuši jaunas vēlēšanas.

ASV un Eiropas Savienība pagājušajā nedēļā mudināja Gruzijas valdību krīzi atrisināt mierīgā ceļā un gādāt, ka tieslietu sistēma ir brīva no politiskās angažētības.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu