P, 15.08.2022.

Plešs: Drošāk ir ļaut kontrolēti sniegt pakalpojumus, nevis pieļaut nelegālu darbību

LETA
Plešs: Drošāk ir ļaut kontrolēti sniegt pakalpojumus, nevis pieļaut nelegālu darbību
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Pircēju rinda veikalā "Rimi".
Pircēju rinda veikalā "Rimi". Foto: Evija Trifanova/LETA

Covid-19 pandēmijas laikā drošāk ir ļaut pakalpojumu sniegšanu kontrolēti un ievērojot prasības, nevis pieļaut, ka pakalpojumus sniedz nelegāli, uzskata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

Kā aģentūru LETA informēja ministra padomniece Agnese Vārpiņa, ministrs uzskata, ka sabiedrībai ir jāiemācās piesardzīgi sadzīvot ar vīrusa klātbūtni, jo tas nepazudīs ne rīt, ne parīt, ne aizparīt. 

"Pandēmija jau tā ir krietni izmainījusi mūsu ierasto dzīves ritmu, tādēļ šobrīd ir nepieciešams īstenot tādus ierobežojošos pasākumus, kas vienlaikus vairos sabiedrības uzticību Ministru kabineta darbam un mudinās iedzīvotājus rūpīgāk ievērot noteiktās normas, pieņemtos lēmumus un piesardzības pasākumus," saka ministrs.

Viņaprāt, ir jādomā par to, kā cilvēkiem sniegt iespēju droši saņemt konkrētus pakalpojumus arī tad, ja vīrusa izplatība strauji nemazinās, turklāt esot jāņem vērā arī fakts, ka pieprasījums pēc atsevišķiem pakalpojumiem pieaug.

"Tādēļ drošāk ir nevis pieļaut risku, ka pakalpojumi tiek sniegti nelegāli, bet gan ļaut tos saņemt pie stingriem nosacījumiem, kas tādējādi arī paredz iespēju kontrolēt to ievērošanu," saka ministrs, uzsverot, ka tajā pašā laikā ir rūpīgi jāseko līdzi jaunā vīrusa paveida izplatības tendencēm, un, ja parādās indikācijas, ka tā izplatība kļūst vai var kļūt nekontrolēta, jāseko stingrai un izlēmīgai rīcībai tās mazināšanā. 

Sabiedrības drošība un veselība ir pirmajā vietā, tādēļ, mazinot ierobežojumus atsevišķām nozarēm, jākoncentrējas uz to, kā pasargāt iedzīvotājus no inficēšanās riska, uzskata Plešs. Viņaprāt, būtisku loma ir arī cilvēku līdzatbildībai, jo ar savu rīcību katrs vai nu palīdz vīrusam izplatīties, vai nu sekmē tā izskaušanu.

Kā ziņots, Valsts prezidents trešdien Egils Levits žurnālistiem norādīja, ka situācija valdībā ar lēmumu pieņemšanu un Covid-19 krīzes menedžmentu ir neapmierinoša. Viņa ieskatā, nav pieļaujams, ka ministri uzstājas kā savas nozares lobiji. Levits uzsvēra, ka Ministru kabinets ir atbildīgā institūcija, kurā ir jālemj par valsti kopumā, nevis par atsevišķām nozarēm.

Levits norādīja, ka, lemjot par ierobežojumu mīkstināšanu, jāņem vērā epidemioloģiskā situācija un ekspertu paustais, kuri skaidri brīdinājuši, ka ierobežojumu mazināšana radīs lielu veselības sistēmas krīzi.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu