Cipule: Attiecības starp valdību un sabiedrību aizgājušas citā rakursā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule piedalās preses konferencē, kurā informē par aktuālajiem bērnu drošības jautājumiem, nelaimes gadījumu statistiku un risinājumiem, lai veicinātu bērnu drošību.

FOTO: LETA

Pēdējā laikā vairāk notikušas diskusijas par to, kāpēc nevar nopirkt preces, bet pārāk maz skaidrots, kā katram sabiedrības loceklim jārīkojas, lai mazinātu saslimstību ar Covid-19, kas liecina, ka valdības un sabiedrības attiecības ir pazaudējušas galveno fokusu cīņā ar vīrusu, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Viņa uzskata, ka pašlaik valstī noteiktie ierobežojumi Covid-19 mazināšanai darbojas slikti, kas apliecina, ka cilvēki tos neievēro. Iespējams, vadībai tie ir jāpārskata, bet paralēli tam ir arī jāmainās sabiedrības attieksmei, jo ir jāpanāk situācija, lai sabiedrība noteikumus ievērotu, un saslimstība ar Covid-19 mazinātos.

Viņa uzskata, ka ir jāatrod līdzsvars starp valdības atbildību par pieņemtajiem lēmumiem un sabiedrības atbildību, kā šie lēmumi tiek ievēroti.

"Cilvēki nav jāsoda, bet jāizglīto un viņiem nepārtraukti ir jāskaidro, jo vīrusa uzvedība nav atkarīga no valdības lēmumiem. Tāpat, ja cilvēki tiešām nekontaktētos un slimi nestaigātu apkārt, tad vīruss nevarētu izplatīties," piebilda Cipule.

Attiecības starp valdību un sabiedrību aizgājušas citā rakursā, pazaudējot galveno problēmu, kas jāatrisina. Tāpēc ir svarīgi cilvēkus brīdināt un aicināt sabiedrību vēlreiz pārdomāt un katram analizēt savu uzvedību, lai vīruss neizplatītos un lai saslimstība mazinātos.

Cipule arī atzina, ka pašreizējā Latvijas situācijā ir grūti ar mērenām darbībām mazināt saslimstību, un to pierāda citu valstu pieredze, kur ir lieli uzliesmojumi un kur ierobežojumi ir stingrāki.

Jau ziņots, ka šodien valdība turpinās skatīt ceturtdien neizskatītos ar Covid-19 pandēmiju saistītos jautājumus.

Ceturtdien valdība nepaguva izskatīt visus Ministru kabineta sēdes dienaskārtībā iekļautos jautājumus, jo Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) pēcpusdienā bija jāpiedalās Eiropas Savienības līderu sanāksmē. Pēc Kariņa ierosinājuma, ar Covid-19 pandēmiju saistītie jautājumi tiks skatīti šodien plkst.15.

Tādējādi valdība šodien lems par Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumu novirzīt 182 miljonus eiro, lai nodrošinātu vienreizēja atbalsta izmaksu personām, kuras audzina bērnus, 500 eiro apmērā par katru bērnu.

Tiks arī lemts par LM priekšlikumu novirzīt papildus līdzekļus, lai nodrošinātu ar sejas maskām maznodrošinātas personas.

Tāpat valdība lems par Kultūras ministrijas priekšlikumu par individuālajām konsultācijām izglītojamiem, kuri ir pakļauti priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskam pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē, vispārējās izglītības programmu apguvē 12.klases izglītojamiem un profesionālās izglītības programmu apguvē to klašu, grupu vai kursu izglītojamiem, kuriem 2021.gada pirmajā pusgadā paredzēts kārtot noslēguma pārbaudījumus vai valsts pārbaudes darbus un iegūt atbilstošu profesionālo izglītību.

Valdība arī spriedīs par Satiksmes ministrijas priekšlikumu, kas paredz, ka profesionālie kravas transportlīdzekļu vadītāji, ieceļojot Latvijā, varēs neuzrādīt izziņu par negatīvu Covid-19 testu.

Aktuālākās ziņas