T 21.04.2021.

Rīgas dome pārskatīs sabiedriskā transporta atlaides skolēniem

Rīgas domes ēka.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgas dome Covid-19 izplatības mazināšanai varētu vērtēt, vai pārskatīt sabiedriskā transporta atlaides skolēniem, Latvijas Radio atzina Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis.

Rīgas dome pašlaik neplāno atkārtot Rīgas domes pagaidu administrācijas centienus ar atlaižu atcelšanu mazināt pasažieru pieplūdumu sabiedriskajā transportā.

Paredzot nepieciešamību līdz ar premjera aicinājumu izvērtēt situāciju sabiedriskajā transportā, varētu izvērtēt citu sabiedrības grupu pieplūdumu publiskajā transportā, teica Ķirsis.

"Problēmas sabiedriskajā transportā pamatā ir pīķa stundās, kas pamatā ir no plkst. 7 līdz 9 un pēcpusdienās no plkst. 16 līdz 17.30 vai 18. Datu analīze mums parāda, ka pensionāri pīķa stundās īstenībā brauc maz. Līdz ar to viņi šo situāciju lielā mērā nepasliktina," sacīja Ķirsis. 

"Pēdējā laikā jauniešu, vidusskolēnu Covid-19 saslimstības rādītāji iet uz augšu. Vienlaikus mēs pēc datiem redzam, ka vidusskolēni sabiedrisko transportu izmanto diezgan daudz. Tad te varētu būt jautājums, ko izskatīt, vieta diskusijai," sacīja Rīgas vicemērs.