Brīdinājums!

Šo lapu nedrīkst atvērt, ja Tev vēl nav 18 gadu.

Man jau ir 18 Man vēl nav 18

Klasiskais vai multifunkcionālais — kurš vibrators labāks?

FOTO: FUN FACTORY GmbH

Par vibratoru varētu dēvēt jebkuru seksa rotaļlietu, kas vibrē, tomēr šiem baudas rīkiem ir vēl citi sīkāki iedalījumi un precīzāki nosaukumi. Šoreiz stāstīsim par diviem populārākajiem vibratoru veidiem — klasiskajiem un multifunkcionālajiem.

Klasiskais vibrators ir fallistiska seksa rotaļlieta ar vibrācijas funkciju. To parasti izmanto penetratīvai vaginālai stimulācijai.

FOTO: FUN FACTORY GmbH

Ja klasiskajam vibratoram ir ierobežojošā daļa pie pamatnes, tad to var izmantot arī anāli. Ierobežojošā daļa nepieciešama, lai rotaļlieta neieslīdētu pārāk dziļi anālajā atverē. Klasiskie vibratori var būt reālistiskā atveidojumā un izskatīties ļoti līdzīgi dzimumloceklim. Tomēr, mazāk reālistiski modeļi ar ieliektāku formu ir vairāk piemēroti vaginālai izmantošanai, jo tie vairāk atbilst maksts anatomijai, un ar tiem var efektīvāk stimulēt G-zonu.

Visbiežākā kļūda, kas tiek pieļauta klasisko vibratoru izmantošanā, ir cerība, ka mantiņa tikai jāievieto makstī, jāieslēdz vibrācija un jāgaida brīnums.

Retos gadījumos un tikai pie ļoti paaugstinātas maksts jutības, iespējams sasniegt kulmināciju tikai no vaginālas stimulācijas. Lai sasniegtu orgasmu, 75% sieviešu ir nepieciešama papildus klitorāla stimulācija. Un tas ir tikai loģiski, jo klitors ir galvenais baudu sniedzošais orgāns, kura vienīgais uzdevums ir gādāt par baudu, bet maksts sieniņas lielākajā daļā gadījumu nav gana jutīgas, un tās pat nevar nosaukt par pilnvērtīgu erogēno zonu.

Lai klasiskā vibratora lietošana būtu maksimāli patīkama, pirmkārt, tas jālieto jau esošā uzbudinājuma stāvoklī. Neuzbudinātā ķermenī ievietojot vibratoru, tas var pat radīt nepatīkamas sajūtas. Vibrators ir jāuztver kā instruments, kas var palīdzēt atbrīvoties no seksuālās spriedzes nevis kā pašpietiekams aprīkojums, kas visu paveiks mūsu vietā.

Liekot lietā vibratoru, ir svarīgi pievērst uzmanību individuālajām baudas zonām: G-punkta stimulācijai vai dzemdes kakliņa masāžai, bet vairumā gadījumu paralēli klasiskajam vibratoram būs nepieciešama arī papildus klitorāla stimulācija. To var veikt ar pirkstiem, orāli vai citu seksa rotaļlietu — galvenais atrast sev vispatīkamāko kombināciju.

Multifunkcionālie vibratori ir tie, kuriem pie ievietojamās daļas papildus ir arī atzars klitora stimulācijai no ārpuses.

FOTO: FUN FACTORY GmbH

Tos mēdz saukt arī par "zaķīšvibratoriem". Agrāk lielākoties šo mantiņu klitorālās stimulācijas daļa tika veidota zaķa austiņu formā, bet mūsdienīgākiem modeļiem, kas vairāk atbilst baudas anatomijai, šīs stimulācijas daļa vairāk atgādina plaukstiņu, kas plašākā laukumā aptver gan klitoru, gan jutīgo zonu tam apkārt.

Visprecīzāko stimulāciju sniegs multifunkcionālie vibratori ar izliektu iekšējo daļu un platāku klitora stimulatoru. Arī laba mantiņas elastība būs lielisks palīgs, lai atrastu baudāmākos leņķus un pozīcijas.

Mantiņas ievietojamās daļas garums, diametrs un reljefs jāizvēlas atbilstoši individuālajai anatomijai un baudas prasībām. Viens no vispopulārākajiem un mūsdienīgākajiem vibratoriem "zaķīšiem" Fun Factory Miss Bi ir izteikti īss, kas rada mulsumu lielākajai daļai cilvēku. Tomēr, šīs mantiņas garums ir atbilstošs vidējam maksts garumam, un šīs konkrētās rotaļlietas izliekums ir atbilstošs baudas anatomijai — tas ērti iegulst makstī un precīzi stimulē G-zonu. Rotaļlietas ārējā daļa rūpējas par klitora baudu. Šāda precīza un vienlaicīga konkrēto baudas zonu stimulācija spēj sniegt ātrus orgasmus pat pāris minūšu laikā!

Lai gan šī multifunkcionālā rotaļlieta ir lieliska solo rotaļām, to noteikti var izmantot arī ar partneri. Viss atkarīgs no pāra fantāzijas! Jau sen ir kliedēti mīti, ka šādas mantiņas izvēlās tikai vientuļās dāmas.

Kas jāņem vērā izvēloties vibratoru?

  • Vispatīkamākais un visdrošākais rotaļlietas materiāls būs silikons vai medicīniskais silikons, jo tas ir hipoalerģisks — pilnībā drošs saskarē ar gļotādu. Mazāk droši izmantošanā ir PCV, vinila un TPE materiāla vibratori, jo tie var radīt gļotādas kairinājumu, alerģiskas reakcijas un piena sēnīti.
  • Rotaļlieta būs jaudīga un ūdensizturīga tikai tad, ja tā būs uzlādējama. Rotaļlietas ar baterijām nebūs tik ūdensdrošas, un tām būs daudz mazāka jauda un īsāks darbības laiks.
  • Elastība gan vaginālajā daļā, gan klitorālajā vibratora daļā lieliski palīdzēs atrast baudāmākās stimulācijas pozīcijas.
  • Rotaļlietas rokturim jābūt ērtam un pogu vadības panelim saprotamam un viegli operējamam, lai tas atvieglo mantiņas lietošanu nevis sarežģī.
  • Vibratoru vienmēr jāizmanto kopā ar ūdens bāzes lubrikantu. Nav ieteicams lietot silikona bāzes lubrikantus, jo tie var bojāt mantiņas materiālu un iekļūt tās mehānismā, to sabojājot.

Lūk, te atradīsi kvalitatīvākos klasiskos vibratorus, bet šeit vari apskatīt efektīvāko multifunkcionālo ''zaķīšu'' izlasi. Savukārt nākamajā rakstā stāstīsim par klitora vibratoriem.

Raksts tapis sadarbībā ar "SexyStyle"