Pirmo poti pret Covid-19 saņēmušo skaits Latvijā pārsniedzis 52 000 (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" tiek uzsākta farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas pret Covid-19 injicēšana. Ilustratīvs attēls.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" tiek uzsākta farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas pret Covid-19 injicēšana. Ilustratīvs attēls. Foto: Paula Čurkste/LETA

Trešdien pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēmuši 3550 cilvēki, bet otro - 152, tādējādi kopumā tikušas vakcinētas 3702 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Kopumā Latvijā pirmo poti pret Covid-19 tādējādi ir saņēmuši vairāk nekā 52 000 cilvēku. Sākotnējos vakcinācijas plānos aptuveni šādu vakcinēto skaitu jau gada pirmajā ceturksnī bija iecerēts sasniegt nedēļā, tomēr nepietiekamās vakcīnu pieejamības dēļ tas prasījis vairāk nekā divus mēnešus.

Trešdien vakcinācijas temps ir palielinājies salīdzinājumā ar pirmdienu un otrdienu, kad tika vakcinēti 1700 - 2000 cilvēki, tomēr nedaudz atpaliek no pagājušās nedēļas labākajiem rādītājiem, kad Latvijā dienas laikā tika sapotēti vairāk nekā 4000 cilvēku. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) ir paudis apņemšanos nedēļā izpildīt "plānu 7x2000".

Vakar pirmo poti pārsvarā saņēmuši seniori, personas ar hroniskām slimībām un citu paaugstinātu riska grupu pārstāvji. Starp vakcinētajiem bijuši arī daži simti mediķu un ārstniecības iestāžu darbinieku un pāris simti sociālās aprūpes centru iemītnieku un darbinieku. Starp pošu saņēmējiem figurē arī divi nozaru prioritāro iestāžu darbinieki, divas personas, kurām esot kontakts ar personām ar hroniskām slimībām, kāds operatīvo dienestu darbinieks un kāda persona, par kuru atzīmēts - "Epidemioloģiskās indikācijas - kontakts ar infekcijas slimnieku".

Vakcinācija ar pirmo poti notikusi ap 160 iestādēs - pārsvarā ģimenes ārstu praksēs, kurās vidēji savakcinēti 10 līdz 30 cilvēki. Visaktīvāk vakcināciju veikusi "Veselības centru apvienība", "Rīgas veselības centrs" un lielās slimnīcas. Pirmajai potei visbiežāk izmantota "AstraZeneca" vakcīna, savukārt abas pārējās pieejamās vakcīnas lietotas 500 līdz 600 gadījumos.

Savukārt otro poti vakar pamatā saņēmuši mediķi un ārstniecības iestāžu darbinieki, un tai pamatā izmantota "Moderna" vakcīna.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmis 52 501 cilvēks, bet abas devas - 17 690 cilvēki. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada 1.janvārī provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši nepilni 2,8% iedzīvotāju, bet abas - 0,93%.

Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10.februārī vakcinēt sāka SAC klientus un darbiniekus, bet 11. un 12.februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna" un "AstraZeneca", taču visu šo medikamentu piegādes joprojām kavējas un ir salīdzinoši nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu