Sprūde atvainojas par savu izteikumu. Skaidro, ka ir "parasta mirstīgā" (4)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Karina Sprūde
Karina Sprūde Foto: Ieva Ābele, Saeima

Saeimas deputāte Karina Sprūde (Likums un kārtība) atvainojusies par savu cita starpā lietoto frāzi "ka neesmu jau es tur parastais mirstīgais", liecina politiķes ieraksts "Facebook.com" kontā.

Sprūde norāda, ka viņas sniegtais skaidrojums TV3 raidījumā "Nekā personīga" par situāciju Polijas muitā nevis ieviesa skaidrību par radušos situāciju, bet, viņas valodas barjeras dēļ radīja pārpratumu.

Raidījumam "Nekā Personīga" politiķe cita starpā bija izteikusies: "Un tajā brīdī es sapratu, ka ar mani tiek manipulēts. Es uzrakstīju darbiniekam īsziņu, mani atstāja telpā bez logiem, atstāja tikai numuru, ja man būtu vēlme uz labierīcībām aiziet. Es uzrakstīju: atvainojiet, bet man ir vispār diplomātiskā pase līdzi, kāpēc jūs vispār mani aizturējāt. Tad tie darbinieki saprata, ka neesmu jau es tur parastais mirstīgais, no kura var tā vienkārši izspiest skaidru naudu."

Sprūde tagad skaidro, ka uztraukums un valodas barjera darīja savu un uzsver, ka viņa ir parasta mirstīgā. "Mēs visi esam. Es ļoti atvainojos par šo frāzi, bet mana doma nebija nevienu aizskart," uzsver parlamentāriete.

Politiķe norāda, ka turpinās atbalstīt cilvēkus Saeimas balsojumos un skaidro, ka visi kļūdās, jo ir tikai cilvēki. Deputāte arī pauž, ka, ja viņa noliktu Saeimas deputāta mandātu, tad parlamentā iekļūtu cilvēks, kurš atbalstot esošo varu. "Lūdzu jūs man piedot un ļaut vēlreiz pierādīt, ka vienmēr iestājos un balsoju par jums - cilvēkiem," akcentē Sprūde.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nesaskata interešu konflikta likuma pārkāpumus Sprūdes rīcībā ar iegādāto "Rolex" pulksteni, taču, iespējams, parlamentārietes darbības jāvērtē atbilstoši ētikas normām.

Jau vēstīts, ka Sprūdei Polijas galvaspilsētas Varšavas lidostā uzlikts sods par "Rolex" pulksteņa ievešanu no Šveices, to nedeklarējot, turklāt viņa situāciju mēģinājusi risināt, uzrādot diplomātisko pasi, lai gan nav bijusi oficiālā komandējumā, svētdien vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

12.februārī deputāte devusies uz Šveici. Atceļā Sprūde no Cīrihes ieradās Varšavas lidostā. Deputāte Šveicē bija iegādājusies "Rolex" pulksteni. Pametot valsti, viņa izmantoja iespēju saņemt par preci samaksāto pievienotās vērtības nodokli. Kā norāda raidījums, poļu muitnieki bija saņēmuši informāciju no šveiciešu kolēģiem un sievieti jau gaidīja.

Polijas muitnieki prasījuši samaksāt 2700 eiro nodokli un 1200 eiro kā sodu, turklāt, pēc Sprūdes teiktā, to prasīts darīt skaidrā naudā un Polijas valūtā zlotos.

Nodokli un sodu Sprūde samaksāja, lai arī muitnieku lēmumiem nepiekrita. Viņa uzskata, ka muitnieki apzināti iemānījuši ceļotāju nepareizajā koridorā.

"Nekā personīga" vērš uzmanību, ka Latvijas iestādes vairāk interesē, kādēļ deputāte uzrādījusi diplomātisko pasi - par atgadījumu Latvijā neviens, iespējams, pat neuzzinātu, ja parlamentāriete muitniekiem nebūtu uzrādījusi diplomātisko pasi.

Tā kā deputāte Polijas varas iestādēm uzrādīja diplomātisko pasi, Ārlietu ministrija vispārējā kārtībā vērsās pie Saeimas Prezidija ar lūgumu informēt, vai deputāte atradās ārvalstīs Saeimas apstiprinātā komandējumā.

Atbilstoši likumam "Par diplomātisko pasi" diplomātiskā pase apliecina, ka tās uzrādītājs ir oficiāls Latvijas pārstāvis ārvalstīs. Līdz ar to ikkatra darbība, ko Latvijas diplomātiskās pases uzrādītājs veic ārvalstīs, tiek saistīta ar rīcību valsts vārdā. Tādēļ diplomātiskās pases izmantošana ceļošanai ir pieļaujama, vienīgi veicot oficiālus ar Saeimas deputāta darbu saistītus uzdevumus.

Saeimas sekretāra Andreja Klementjeva (S) raidījumam teiktais liecina, ka Sprūdei nav bijis oficiāls komandējums uz Šveici.

Deputāte pati skaidroja, ka piektdienas izmanto, lai tiktos ar cilvēkiem. "Es piektdienu izmantoju gan Latvijā, gan braucu uz Ādažiem, uz Limbažiem, tā arī varu aizbraukt uz Igauniju vai uz Šveici," sacīja Sprūde.

Pēc viņas teiktā, brauciens uz Šveici bijis viņas personīgais komandējums. "Es pati apmaksāju sev komandējumu un braucu satikties ar cilvēkiem. Es to darīšu, mani šis gadījums neapstādinās, es turpinošu vēl vairāk, kā tikko man būs iespēja atkal braukt pie cilvēkiem, kas grib ar mani tikties, es to izmantošu un lidošu," uzsvēra politiķe.

Kā norāda "Nekā personīga", spriežot pēc Polijā aprēķinātā nodokļa, pulksteņa cena pārsniedza 11 000 eiro, savukārt jaunākajā pieejamajā deklarācijā nekādus uzkrājumus Sprūde nav uzrādījusi.

Viņa skaidroja, ka par pirkumu samaksājusi gan arī vīra maksājumu karti, gan savu. "Tas nebija ieplānots pirkums, vienkārši radās tur iespēja. Valentīna dienā sazvanījos ar vīru, kas piekrita man to uzdāvināt un apmaksāt," sacīja Sprūde. Kā norāda raidījums, deputātes vīrs Artūrs Sprūde ir denacionalizēto māju īrnieku tiesību aizstāvju biedrības "Solidaritāte" un Baltijas Kibersporta federācijas vadībā.

Informāciju par notikumu Varšavā nodos parlamenta Saeimas Mandātu un ētikas komisijai. Tās pienākums ir no Saeimas tribīnes par sodu pastāstīt arī pārējiem deputātiem.

Sprūde Saeimā tika ievēlēta no "KPV LV" saraksta, bet patlaban ir pie frakcijām nepiederoša deputāte. Patlaban Sprūde ir jaundibinātās partijas "Likums un kārtība" valdes locekle.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu