P 12.04.2021.

VP rosina sākt kriminālvajāšanu pret vectēvu par seksuālu vardarbību pret mazmeitu

Policija. Ilustratīvs foto

FOTO: Shutterstock

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vectēvu par seksuālu vardarbību pret mazmeitu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušā gada martā VP Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas sāka kriminālprocesu par seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu personu.

Pēc Šeršņovas stāstītā, izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka pirms vismaz trim gadiem meitenes vectēvs brīdī, kad meitene pie viņa ciemojusies, veica pret viņu seksuālu vardarbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, proti, pieskārās viņas atkailinātiem dzimumorgāniem. Vīrietis pēdējo gadu laikā nav nonācis policijas redzeslokā, taču pirms vairāk nekā 40 gadiem izcietis sodu ieslodzījuma vietā par izvarošanu.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo un ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, sacīja Šeršņova.

Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

VP norāda, ka galvenokārt bērni nerunā par lietām, kuras ar viņiem ir notikušas, taču ja bērns tomēr uzticas un pastāsta kaut vienam tuviniekam vai pazīstamajam, aicinājums šim cilvēkam reaģēt un vērsties pie speciālistiem, kuri tālāk strādās ar bērnu un pārbaudīs, ko bērns ir pārdzīvojis. Par šādiem gadījumiem ir svarīgi informēt speciālistus un bērnam ir būtiski saņemt psiholoģisko palīdzību.