Čehija lūdz citas valstis pieņemt tās Covid-19 pacientus

FOTO: EPA/Scanpix

Čehija piektdien lūgusi citas reģiona valstis pieņemt dažus tās Covid-19 pacientus, jo slimnīcas pašu valstī ir pārslogotas, pavēstīja Veselības ministrija.

Vācijai, Polijai un Šveicei lūgts pieņemt un ārstēt vismaz duci Covid-19 pacientu, norādīja ministrija.

Šāds lūgums tiek izteikts, jo slimnīcas ir pārslogotas, un vairs nav iespējams garantēt parastos ārstēšanas standartus.

Konkrēti pacienti vēl nav izraudzīti, un lēmumu pieņemšana atstāta ārstu ziņā.

"Mēs esam situācijā, kādā mēs nekad neesam gribējuši būt," sacīja veselības ministrs Jans Blatnijs.

Vēl tikai dažas stundas pirms šī paziņojuma ministrs sacīja, ka ārvalstu palīdzība nav nepieciešama, tomēr spiediens no slimnīcām turpināja pieaugt, un ministram nostāju nācās mainīt.

Eiropas Savienības valstu vidū Čehijā šobrīd ir lielākais jauno inficēšanās gadījumu skaits. Pēdējo septiņu dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju bijuši vairāk nekā 800 inficēšanās gadījumu.

Kopš pandēmijas sākuma Čehijā bijuši teju 1,3 miljoni inficēšanās gadījumu, kā arī 21 325 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi.

Sākotnēji Lielbritānijā konstatētais, lipīgākais vīrusa paveids pakāpeniski izplatās Čehijas teritorijā un kļūst par dominējošo paveidu.

Aktivizējot centienus cīņā ar pandēmiju, piektdien Čehijā tika apstiprinātas arī karantīnas bonusa piemaksas.

Prezidents Milošs Zemans piektdien parakstīja likumu, kas paredz, ka strādājošie saņems līdz 14 eiro lielas piemaksas dienā, ja viņi atradīsies varasiestāžu oficiāli noteiktajā karantīnā.

Tā būs papildu piemaksa līdzās algai, kas slimības gadījumā tiek maksāta 60% apjomā.

Kā skaidro valdība, daudzi inficētie nav atklājuši kontaktpersonas, jo bažījušies, ka draugiem un radiem radīsies finansiāli zaudējumi.