Sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu gandrīz visā Latvijā

Pirmais sniegs Rīgā

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Sniega un apledojuma dēļ šorīt ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā, izņemot Latgales dienvidu daļu un dažu ceļu posmus Zemgalē un Kurzemē, liecina valsts SIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.

Latgales dienvidu daļā braukšanas apstākļi ir apmierinoši pa lielajiem ceļiem aptuveni 50-70 kilometru rādiusā ap Daugavpili, kā arī Jēkabpils tuvākajā apkārtnē.

Savukārt Zemgalē un Kurzemē braukšanas apstākļi ir apmierinoši pa Bauskas šoseju no Dimzukalna līdz Lietuvas robežai, pa Liepājas šoseju no Apšupes krustojuma līdz Saldum, pa Ventspils šoseju no Kūdras līdz Strazdei un pa reģionālo autoceļu P98 no Apšupes stacijas līdz Līvbērzei.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, slidenie un sniegotie ceļu posmi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Ceļu uzturēšanas darbos šorīt ir iesaistītas 143 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Ceļu uzturētāji atgādina, ka ziemas laikā braukšanas apstākļi var mainīties ļoti krasi, tāpēc autobraucējiem jābūt ļoti piesardzīgiem, jāietur lielāka distance līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, jāizvairās no straujiem manevriem, kā arī jāizvēlas braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošs ātrums.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem ikviens tiek aicināts informēt LVC, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.