Merzļikins paliek rezervē "Blue Jackets" zaudējumā

Jonass Korpisalo
Jonass Korpisalo Foto: AP/ Scanpix

Kolumbusas "Blue Jackets" komanda ar latviešu vārtsargu Elvi Merzļikinu rezervē otrdien cieta zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē.

"Blue Jackets" savā laukumā ar 2:4 (0:1, 1:2, 1:1) atzina Floridas "Panthers" pārspēku, piedzīvojot piekto neveiksmi pēdējās septiņās cīņās.

Pateicoties Juho Lammiko gūtajiem vārtiem, viesi pirmo periodu uzvarēja ar 1:0. Otrās trešdaļas trešajā minūtē Patriks Hernkvists dubultoja "Panthers" pārsvaru, bet trīs minūtes vēlāk Maikls del Dzoto vienus vārtus atguva.

Kad līdz otrā perioda beigām bija palikušas nepilnas divas minūtes, ciemiņi otro reizi trešdaļā izcēlās vairākumā, Ouvenam Tipetam panākot 3:1. Trešā nogriežņa 12.minūtē Olivers Bjorkstrands vēlreiz samazināja "Panthers" handikapu, bet 23 sekundes pirms finālsvilpes Kārters Verhīgī raidīja ripu tukšos vārtos - 4:2.

Jonass Korpisalo "Blue Jackets" vārtos atvairīja 29 no 32 pretinieku mestajām ripām. Otrā laukuma galā daudz vairāk darba bija bijušajam Kolumbusas vienības vārtsargam Sergejam Bobrovskim, krievam tiekot galā ar 38 no 40 raidījumiem.

Merzļikins, kurš nav spēlējis kopš 20.februāra, šonedēļ tika izņemts no "Blue Jackets" savainoto spēlētāju saraksta. Ceturtdien abas komandas tiksies atkārtoti un, iespējams, ka latviešu vārtsargs atgriezīsies "Blue Jackets" "cietoksnī".

"Blue Jackets" ar 25 punktiem 27 spēlēs ieņem piekto vietu Centrālajā divīzijā, kur "Panthers" ar 36 punktiem 25 dueļos ir trešā.

Tikmēr astoto neveiksmi pēc kārtas piedzīvoja savainotā uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres", kas viesos ar 4:5 (3:1, 1:2, 0:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā atzina Filadelfijas "Flyers" pārākumu.

Viesiem divus vārtus guva Sems Reinhārts. Bufalo komanda spēlēja bez sava kapteiņa Džeka Aikela, kurš guvis traumu.

"Sabres" šosezon uzvarējusi tikai sešās spēlēs un, visticamāk, arī šogad paliks bez spēlēšanas Stenlija kausā. Desmit gadi pēc kārtas bez "play-off" būs atkārtots negatīvs rekords NHL.

"Sabres" ar 16 punktiem 24 cīņās ir pēdējā, astotā, Austrumu divīzijā, bet "Flyers" ar 29 punktiem 23 dueļos atrodas piektajā pozīcijā.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!