OHL līdere "Zemgale"/LLU pēc ilgāka pārtraukuma piedzīvo zaudējumu

"Zemgale"/LLU hokejisti
"Zemgale"/LLU hokejisti Foto: Agris Bricis (Latvijas Hokeja federācija)

Divu "Optibet" hokeja līgas medaļu tīkotāju spēlē trešdien "Liepāja" savā laukumā ar minimālu rezultātu pieveica līdervienību "Zemgale"/LLU, bet vicelīderis "Olimp"/"Venta 2002" zaudēja Daugavpilī pret turienes "Dinaburgu".

"Liepāja" mājās ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) apspēlēja OHL līdervienību "Zemgale"/LLU, kurai pārtrūka 10 uzvaru sērija.

Vienīgie vārti šajā spēlē bija jāgaida līdz 27.minūtei, kad viesi formāli izturēja mazākumu, kuru nopelnīja Haralds Rauls Slišāns, jo Romāns Ņekļudovs vārtus guva sekundi pēc Slišāna atgriešanās laukumā - 1:0.

Nervozā trešajā trešdaļā abas komandas kopā sapelnīja 20 soda minūtes, īpaši šajā rādītājā izceļoties jelgavniekiem, taču rezultāts vairs nemainījās.

Arī pārējās spēlēs uzvarēja mājinieki. Daugavpils "Dinaburga" mājās pret otrās vietas īpašniekiem "Olimp"/"Venta 2002" izcīnīja uzvaru ar 7:5 (3:1, 3:0, 2:3).

Divu minūšu un piecu sekunžu laikā mājiniekiem divus vārtus iemeta Artjoms Pankevičs un Kristups Balžis, astotās minūtes vidū panākot 2:0 mājinieku labā, bet pēc vēl vieniem Pankeviča vārtiem 16.minūtē rezultāts bija jau 3:0.

24 sekundes pirms pārtraukuma Sandis Mežaraups vienus vārtus atspēlēja, taču līdz otrā perioda vidum Edgars Mamajs un Sergejs Pečura panāca negaidīti lielu daugavpiliešu pārsvaru - 5:1.

36.minūtē viesi izmantoja Pečuras noraidījumu, kad Emīls Ezītis realizēja vairākumu, panākot 2:5. Tomēr mājinieki uzvaru nosargāja.

Mājinieku rindās Pankevičs sakrāja četrus (2+2) rezultativitātes punktus, bet pa diviem punktiem tika vēl četriem spēlētājiem.

Viesiem ar trim (2+1) punktiem izcēlās aizsargs Arvils Bergmanis, kurš ar diviem pēc kārtas gūtiem vārtiem 59.minūtes sākumā panāca 4:6.

Par labāko mājinieku rindās tika atzīts aizsargs Timofejs Fiļipovs, bet viesiem - uzbrucējs Sandis Mežaraups.

Citā spēlē HS "Rīga" savā laukumā ar 5:0 (0:0, 1:0, 4:0) pārspēja "Prizma"/IHS komandu.

Komandas tikās otro dienu pēc kārtas. Otrdien HS "Rīga" viesos uzvarēja "Prizma"/IHS vienību "bullīšos".

Mājinieku labā pirmos vārtus pēc otrajā trešdaļā aizvadītām 44 sekundēm guva Anrī Ravinskis.

Pārējie krita trešajā periodā, Gustavam Ozoliņam 2:0 panākot vairākumā, bet Ernestam Bērziņam spēles beigu rezultātu fiksējot mazākumā 59.minūtē.

Uzvarētāju vārtos Linards Lipskis atvairīja visus 32 viesu metienus.

Par labāko mājiniekiem tika nosaukts divus vārtus guvušais Anrī Ravinskis, bet viesu sastāvā - Armands Bērziņš.

Čempionāta līderpozīcijas ar 58 punktiem 34 spēlēs ieņem "Zemgale"/LLU, tālāk ar 52 punktiem 34 cīņās seko "Olimp"/"Venta 2002", "Liepāja" seko ar 41 punktu 33 spēlēs, bet "Mogo"/LSPA ar 40 punktiem 34 dueļos ieņem ceturto vietu. HS "Rīga" 31 mačā iekrājusi 22 punktus, kamēr par vienu mazāk iekrājusi Daugavpils "Dinaburga" 32 spēlēs, kura ieņem sesto vietu. Pozīciju zemāk ar 16 punktiem 34 dueļos atrodas "Prizma"/IHS.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē "Mogo"/LSPA, "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU, Hokeja skola "Rīga", Daugavpils "Dinaburga", "Prizma"/IHS un "Liepāja".

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē "Kurbads".

Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta "Olimp". Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad "Rīga" neieradās uz sezonas pēdējo maču ar "Kurbads" vienību.

"Olimp" līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.