T 14.04.2021.

Vācija, Francija, Itālija un Spānija aptur "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnas izmantošanu

FOTO: Ascannio/Shutterstock

Vācija, Francija, Itālija un Spānija pirmdien apturējušas Lielbritānijas un Zviedrijas uzņēmuma "AstraZeneca" izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu sakarā ar ziņām par trombozes gadījumiem Eiropā.

"Pēc jaunām ziņām par trombozi cerebrālajās vēnās saistībā ar vakcināciju Vācijā un Eiropā Paula Ērliha institūts uzskata, ka ir nepieciešama tālāka izmeklēšana," pavēstīja institūts, kas ir Vācijas galvenā federālā vakcinācijas un biomedicīnas institūcija.

"Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) izlems, vai un kā jaunie dati ietekmēs vakcīnas apstiprināšanu," piebilda institūts.

Itālijas regulators pirmdien paziņoja, ka piesardzības nolūkos izlēmis uz laiku aizliegt "AstraZeneca" izmantošanu visā valsts teritorijā, gaidot EZA lēmumu.

Arī Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņoja, ka Francija aptur "AstraZeneca" vakcīnas izmantošanu, gaidot EZA lēmumu par tās drošību. 

Pēc viņa teiktā, EZA paziņojums ir gaidāms otrdienas pēcpusdienā.

Arī Spānija aptur "AstraZeneca" vakcīnas izmantošanu vismaz uz divām nedēļām, pirmdien pavēstīja Spānijas veselības ministre Karolina Dariasa.

"Īstenojot piesardzības pasākumus, mēs esam nolēmuši uz laiku apturēt ["AstraZeneca" vakcīnas izmantošanu] - vismaz nākamās divas nedēļas," žurnālistiem sacīja ministre.

Līdzīgu soli spērusi arī Īrija, Nīderlande, Dānija, Norvēģija, Bulgārija, Islande un Taizeme.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) paziņojusi, ka nav atrasta cēloņsakarība starp vakcīnu un trombu veidošanos, un uzskata, ka nav iemesla apturēt potēšanu ar "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnu.