Zane Daudziņa par lietām, kuras vajadzētu piekopt mūža garumā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Forums LĪDERE 2020
Forums LĪDERE 2020 Foto: publicitātes

Kā izmantot savu prātu un emocijas, lai veiksmīgi komunicētu ar līdzcilvēkiem un saglabātu domas asumu? Par to stāsta aktrise un runas trenere Zane Daudziņa. 

"Es neesmu Helēna Felzenbahere vai Oksana, bet mans ķermenis tā nereti tiek dēvēts. Tas ir fenomenāli, ka aktiera ķermenis pieprasa personības dalīšanos un totālu iemiesošanos kādā citā cilvēkā - viņa domās, viņa gribā.

Te jāatsaucas uz kāda cilvēka sacīto - aktiera darbs ir kontrolēta šizofrēnija. Izklausās ciniski, ne pārāk glaimojoši, tomēr diezgan tuvu realitātei.

Man nācās daudz padomāt, ko jūs personīgi varētu no manis kā aktrises gūt, pirms es uzdrīkstējos te nākt. Un tās ir trīs lietas.

Pirmā lieta ir sevis iepazīšana un apzināšanās, un pilnīga klātesamība tajā mirklī, kurā mēs atrodamies.

Bez tādām prasmēm uz skatuves nav ko darīt. Arī ikdienā, darot savas lietas, tas ir ļoti nepieciešams. Un šo apzināšanos ir vērts visu laiku trenēt, lai neattālinātos no sava ķermeņa un čaulas.

Otrā lieta ir - iemiesošanās, ko ir vērts aizņemties no aktiera profesijas.

Ja mēs neiemiesojamies savā ķermenī, mēs raidām pasaulei ļoti haotiskus signālus. Sev neizdevīgus signālus.

Un trešā lieta, kas jāņem no aktiera kā rīks, - tas ir treniņš. Nemitīga maņu un muskuļu trenēšana un spodrināšana. To ir vērts ņemt līdzi visa mūža garumā," lekcijā stāsta Zane Daudziņa.

Video: Noskaties uzstāšanos!

Forums "Līdere" šogad notiks jau ceturto reizi, taču, lai tas aizritētu droši un tikpat vērienīgi kā paredzēts, tā norises laiks mainīts. Foruma "Līdere" dibinātāja Solvita Kabakova informē: "Ņemot vērā visas vibrācijas gaisā, mīļā miera labad un sargājot jūsu, mūsu un visu iesaistīto nervu sistēmas,

esam pieņēmuši lēmumu pārcelt šā gada forumu "Līdere" no 28. maija uz 17. septembri.

Pasākums norisināsies Ķīpsalas izstāžu centrā, kur ir ļoti plašas telpas, iespējams uzņemt lielu cilvēku skaitu un ievērot visus distancēšanās noteikumus."

Kamēr gaidām iedvesmas forumu "Līdere 2021", portāls "Apollo" piedāvās divas reizes nedēļā no jauna noklausīties pēdējā foruma lektorus.

Vairāk par 2021. gada forumu "Līdere" lasi šeit .

Seko un iedvesmojies!

Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!  

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu