Martā par sejas aizsegu nelietošanu no sabiedriskā transporta Rīgā izsēdināti 495 pasažieri

Lai mazinātu Covid-19 izplatību, mutes un deguna aizsegu lietošana sabiedriskajā transportā ir obligāta, un par tā nelietošanu varēs neielaist transportā vai izsēdināt no tā.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Martā par mutes un deguna aizsegu nelietošanu no sabiedriskā transporta Rīgā izsēdināti 495 pasažieri, aģentūru LETA informēja "Rīgas satiksmes" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

"Rīgas satiksmes" biļešu kontrolieri kopā ar Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem no 1. līdz 14.martam veikuši 1173 sabiedriskā transporta pārbaudes, kuru laikā kontrolēts, kā pasažieri ievēro valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus. 

Par mutes un deguna aizsega nelietošanu 41 pasažierim policija piemērojusi sodu.

Sabiedriskā transporta pārbaudes "Rīgas satiksmes" biļešu kontroles veic arī bez Rīgas pašvaldības policijas klātbūtnes. Šādas kontroles marta pirmajās divās nedēļas veiktas 10 812 sabiedriskā transporta līdzekļos. 

Kā skaidro biļešu kontrolieri, kopumā pasažieri apzinīgi ievēro valstī noteiktos drošības pasākumus un aptuveni 98% pasažieru lieto mutes un deguna aizsegus. 

Gadījumā, ja pasažieris masku nav uzlicis, vai to izdarījis daļēji, biļešu kontrolieri palūdz to izdarīt, taču, ja pasažieris atsakās to darīt, viņam tiek palūgts izkāpt nākamajā pieturvietā. Savukārt, ja pārbaude notiek kopā ar Rīgas pašvaldības policiju, tad pret pārkāpēju tiek uzsākts administratīvā pārkāpuma process.