FOTO ⟩ Austrālijas iedzīvotāji piedzīvo dzīvībai bīstamus plūdus

Rekordlieli nokrišņi un plaši plūdi likuši evakuēt cilvēkus Austrālijas austrumu piekrastē un pirmo reizi 30 gados pārplūdis Sidnejas galvenais dzeramā ūdens rezervuārs, ziņo amatpersonas.

Varasiestādes brīdina par potenciāli dzīvībai bīstamiem pēkšņiem plūdiem, lietusgāzēm nerimstoties plašajā piekrastes reģionā, kurš jau tā piedzīvo neparasti mitru vasaru.

Policija ziņo, ka Jaundienvidvelsā simtiem cilvēku devušies uz evakuācijas centriem rajonos uz ziemeļiem no Sidnejas un gaidāms vēl lielāks cilvēku pieplūdums, lietusgāzēm gar piekrasti virzoties uz dienvidiem.

Meteoroloģijas birojs ziņo, ka ūdens līmenis Hastingsas upē pie Portmakvērijas pilsētas, kura atrodas 400 kilometrus uz ziemeļiem no Sidnejas, pārsniedzis rekordlielos plūdus 2013.gadā. Reģiona pilsētās kopš piektdienas rīta nolijuši vairāk nekā 400 milimetru nokrišņu.

Birojs brīdina, ka spēcīgas lietusgāzes tiek prognozētas visu svētdienu, kas var izraisīt bīstamus pēkšņus plūdus.

Plūdu un ekstrēmu laikapstākļu brīdinājumi izsludināti teritorijā no Portmakvērijas līdz rajoniem 500 kilometrus uz dienvidiem no Sidnejas.

Sestdienas pēcpusdienā sācis pārplūst Varagambas dambis, kas nodrošina Sidneju ar lielāko daļu dzeramā ūdens. Pēc ekspertu teiktā, tā ir pirmā lielā rezervuāra pārplūšana kopš 1990.gada.

Sestdien vislielākie plūdi pieredzēti piekrastē uz ziemeļiem no Sidnejas, televīzijas demonstrētajās ainās redzamas pārplūdušas pilsētu ielas.