Uzņēmēja: Pandēmijas laikā valdība pārsvarā ir biedējusi

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Diego Cervo/shutterstock.com

Covid-19 pandēmijas laikā valdība pārsvarā ir aizliegusi un biedējusi, bet nav pārdomātas daudzas lietas pēc būtības, kuras varēja darīt saslimstības novēršanai, pirmdien uzņēmēju diskusijā par Covid-19 ierobežojumiem pauda Krāslavas šūšanas uzņēmuma SIA "Nemo" vadītāja Inga Zemdega-Grāpe.

"Varbūt viņi grib parādīt, cik ir vareni, kā mēs te visu aizliegsim. Ja jūs vēl kaut ko, tad mēs vēl vairāk aizliegsim," savas izjūtas par valdības darbu raksturoja uzņēmēja.

Vienlaikus Zemdegas-Grāpes ieskatā valdības ministri rīkojušies kā politiķi, nevis valstsvīri, aizmirstot par lietām, kuras varēja izdarīt.

Kā piemēru viņa minēja saslimšanu sevis vadītajā uzņēmumā. Zemdega-Grāpe esot lūgusi atkārtotu iespēju veikt siekalu testus, bet tas viņai ticis atteikts. "Man atbildēja, ka ir algoritms no Veselības ministrijas, kuri ir svarīgie uzņēmumi. Un manam uzņēmumam, kas maksā 600 000 eiro gadā nodokļos, pasaka, ka neesam pietiekoši svarīgi. Esam novadā lielākais darba devējs," sacīja Zemdega-Grāpe un piebilda, ka šādi aspekti valdības lēmumus padara skumjus un raisa dusmas par tiem.

Tāpat viņa piekrita, ka būtu nepieciešama kvalitatīva vakcinācija lielajos darba kolektīvos, kur strādāšana attālināti nav iespējama. "Pirms mēneša jau [pašreizējā veselības ministra Daniela] Pavļuta (AP) vadībā tika publicēts Veselības ministrijas radītais plāns, kur ir kolektīvā vakcinācija. Bet vēl šodien nepieņem kolektīvu vakcinācijas pieteikumus!" stāstīja "Nemo" vadītāja.

Pēc Zemdegas-Grāpes teiktā, viņas vadītajam uzņēmumam, mēģinot pieteikties uz kolektīvo vakcināciju, kā opciju pašreiz iesaka noorganizēt, lai "Nemo" 150 darbinieki paši zvana un piesakās vakcinācijai pie saviem ģimenes ārstiem. "Kādai birokrātijai jāiet cauri tikai tāpēc, ka nav nokārtota kolektīvā vakcinācija," klāstīja uzņēmēja.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Nemo" reģistrēts 1994.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 156 000 eiro. Zemdaga-Grāpe ir vienīgā uzņēmuma īpašniece un patiesā labuma guvēja.

2019.gadā "Nemo" strādāja ar 1,867 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 17,6% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī ar 37 830 eiro peļņu, kas bija vairākus desmitus reizes vairāk nekā 2018.gadā. 2020.gada finanšu rādītāji vēl nav publiskoti.