Austrālijā pierimušas spēcīgās lietavas, bet briesmas vēl pastāv

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Austrālijā pierimušas spēcīgās lietavas, kas izraisījušas teju pusgadsimta laikā lielākos plūdus, taču meteorologi brīdina, ka briesmas vēl nav garām un ūdens līmenis aizsprostos un upēs turpinās celties.

Plūdi piemeklējuši teju visu Austrāliju, bet vissmagākā situācija ir Jaundienvidvelsas štatā.

"Mēs noteikti vēl neesam izkļuvuši no briesmām," preses konferencē sacīja Jaundienvidvelsas premjerministre Gledisa Beredžikljana.

"Uz tūkstošiem un tūkstošiem cilvēku joprojām attiecas brīdinājumi par evakuāciju," sacīja Beredžikljana, norādot, ka upēs turpina nonākt lietavu ūdeņi.

Aizvadītās nedēļas laikā Jaundienvidvelsā doti rīkojumi evakuēties vairāk nekā 24 000 cilvēku un 60 000 brīdināti, ka viņiem var nākties evakuēties. Šie brīdinājumi vēl nav atcelti, liecina ziņu aģentūras AAP apkoptie dati.

Valsts meteoroloģijas dienests prognozē, ka spēcīgas lietavas nākamās nedēļas laikā nav gaidāmas, taču brīdināja, ka "tās vēl nav stāsta beigas".

Ūdens līmenis upēs un aizsprostos turpina kāpt un vairākās vietās vēl nav sasniedzis augstāko līmeni, norādīja meteoroloģijas dienests. Joprojām iespējami spēcīgi plūdi.

Jaundienvidvelsā noslīcis kāds vīrietis, bet pēdējo dienu laikā glābšanas dienesti izglābuši tūkstošiem cilvēku.

Beredžikljana sacīja, ka vairākos rajonos sākti sakopšanas darbi, bet "daudziem cilvēkiem dzīve nebūs normāla vēl ilgu laiku".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu