"Zemgale"/LLU panāk izlīdzinājumu OHL pusfinālsērijā

"Zemgale"/LLU hokejisti
"Zemgale"/LLU hokejisti Foto: Agris Bricis (Latvijas Hokeja federācija)

"Zemgale"/LLU trešdien izcīnīja uzvaru "Optibet" Hokeja līgas (OHL) pusfināla otrajā spēlē, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-1.

Jelgavnieki savā laukumā ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja "Mogo"/LSPA komandu un revanšējās par pirmdien piedzīvoto zaudējumu.

"Sauso" uzvaru Jelgavas komandas vārtos izcīnīja Rihards Cimermanis, kurš neitralizēja visas 19 rīdzinieku mestās ripas. Otrā laukuma galā Henrijam Ančam nācās saskarties ar divtik vairāk metieniem.

Mājinieki pirmos vārtus guva nepilnas trīsarpus minūtes pirms pirmā perioda beigām, kad Ralfs Jevdokimovs ar negaidītu metienu raidīja ripu pretinieku "cietoksnī". Nākamajā periodā, 20 minūtes vēlāk, Ričards Bernhards veiksmīgi nocīnījās pie pretinieku vārtiem un dubultoja "Zemgale"/LLU pārsvaru.

Spēles beigās "Mogo"/LSPA nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un Bernhards pēc Frenka Razgala piespēles raidīja ripu tukšos vārtos - 3:0.

Tuvojoties dueļa izskaņai, abu divu komandu hokejisti izvicināja dūres.

Sērijas pirmajā spēlē pirmdien "Mogo"/LSPA pēc atspēlēšanās pagarinājumā uzvarēja ar rezultātu 4:3.

Otrā pusfināla sērijā "Olimp"/'Venta 2002" ir vadībā ar 1-0 pret "Liepāju".

Finālā iekļūs tā komanda, kura pirmā izcīnīs četras uzvaras. Finālsērijas pirmais mačs paredzēts 7.aprīlī.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē "Mogo"/LSPA, "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU, Hokeja skola "Rīga", Daugavpils "Dinaburga", "Prizma"/IHS un "Liepāja".

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./2021.gada sezonā ir par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlēja "Kurbads".

Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta "Olimp". Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad "Rīga" neieradās uz sezonas pēdējo maču ar "Kurbads" vienību.

"Olimp" līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.