Ņujorkas štata likumdevēji vienojušies par marihuānas legalizēšanu izklaides nolūkos

FOTO: unsplash.com

ASV Ņujorkas štata likumdevēji vienojušies par likumprojektu, kas štatā legalizēs marihuānas lietošanu atpūtas nolūkiem personām, kas sasniegušas 21 gadu vecumu.

Likumprojekts arī dzēsīs sodāmību cilvēkiem, kas pārdevuši vai iegādājušies marihuānu daudzumos, kas pēc likumprojekta pieņemšanas būs legāli.

"Paaudzēm ilgi pārāk daudz ņujorkiešu tikuši netaisnīgi sodīti par marihuānas lietošanu un pārdošanu, tikuši aizturēti un ieslodzīti," sacīja Ņujorkas štata gubernators Endrū Kuomo, piebilstot, ka tam beidzot pienākušas beigas.

Likumprojekts, kas, iespējams, tiks apstiprināts jau šonedēļ, atļaus glabāt līdz trim uncēm (85 gramiem) marihuānas un līdz 24 gramiem marihuānas koncentrāta.

Likumprojekts paredz arī Marihuānas pārvaldes izveidošanu, kas pārraudzīs marihuānas ražošanu un tirdzniecību, kvalitātes kontroli un gādās, lai puse marihuānas tirdzniecības licenču tiek izsniegtas uzņēmumiem, kas pieder sievietēm un minoritātēm.

Jauno pārvaldi pārraudzīs valde, kuras piecus locekļus iecels štata gubernators un parlaments. Kuomo sākotnēji gribēja, lai pārvalde atskaitās tikai viņam.

Likumprojekts arī atļaus marihuānas iegūšanai savām vajadzībām audzēt mājās sešus nobriedušus augus un sešus nenobriedušus augus.

Plānots arī paplašināt sarakstu ar slimībām, kuru gadījumos cilvēkiem atļauts lietot marihuānu medicīniskos nolūkos.

Amatpersonas aplēsušas, ka marihuānas legalizēšana varētu ienest štatam aptuveni 350 miljonus ASV dolāru gadā.

Likumprojekts paredz piemērot marihuānai 9% pārdošanas nodokli, un apgabali varēs piemērot vēl papildu līdz 4% lielu nodokli.

Legālās marihuānas tirgus radīs arī 30 000 līdz 60 000 jaunu darbavietu, aplēsis Kuomo.

ASV marihuānu izklaides nolūkos legalizējuši aptuveni ducis štatu.

Aktuālākās ziņas